NINTENDO Wii U

OBRÁZKY Z HER

Captain Toad: Treasure Tracker
Child of Light
Darksiders 2
Injustice: Gods Among Us
LEGO The Hobbit Video Game
Lego Star Wars: The Force Awakens
Monster Hunter 3 Ultimate
New Super Mario Bros U
Pikmin 3
 
 

POPIS KONZOLE

Hardware - Nintendo jako v minulosti hodně tají hardwarové specifikace svého nového dítka. Přesto jsme se nyní dočkali alespoň několika informací v tomto směru. Už dříve jsme věděli, že konzole bude obsahovat speciální mechaniku. Ta zvládne přehrávat herní disky až o velikosti 25 GB, které bude číst rychlostí 22,5 MB/s. Nintendo trochu nečekaně i prozradilo, kolik přesně má konzole paměti. Přítomen je 2 GB kousek, přičemž polovina bude určena pro hry, zatímco druhá pro operační systém. Jinak konzole za vytíženého stavu má maximální spotřebu 75 Wattů, v klidném režimu to bude 45 Wattů.

Wii U Gamepad - Nintendo se v posledních letech vždy snažilo odlišit od své konkurence. Vše začalo pohybovým ovládáním, dvěma displeji u kapesní konzole DS, a nyní pokračuje s ovladačem Wii U Gamepad, který připomíná tablet. Ačkoliv je tento ovladač na první pohled větší, po uchopení budete překvapeni nejen lehkostí, ale rovněž ergonomií, takže se i dobře drží a ani po několika hodinách hraní z něj nebolí ruce.

MiiVerse - Asi nejvíce propagovanou aplikací je MiiVerse, což je vlastně jedno velké obsáhlé fórum, v němž si můžete radit s ostatními hráči ohledně jednotlivých her. Aplikace je přehledná, hned najdete to, co hledáte, navíc se do ní dostanete přímo ze hry, takže nic nebrání tomu, abyste si mohli posílat s dalšími hráči radu. Některé hry, jako třeba New Super Mario Bros U podporují vkládání rad pro jednotlivé levely, případně si můžete pročíst, co ostatní o daném úseku napsali. Podpora je samozřejmě i v dalších hrách, třeba ZombiU.

Zpětná kompatibilita - Velkou devízou konzole Nintendo Wii U je zpětná kompatibilita s Nintendo Wii hrami, dokonce pokud jste si některou hru koupili z WiiWare nebo Virtual Console Arcade, budete si ji moci stáhnout do Wii U. Zpětná kompatibilita nebude jen u her, ale i u všeho příslušenství, které tak budete moci využít na nově zakoupené konzoli. Určitě skvělá zpráva.

 
9

Ori and the Will of the Wisps

7

Pokémon Mystery Dungeon Rescue Team DX

10

Dreams

7

Zombie Army 4: Dead War

9

Metro Redux - Nintendo Switch

8

DOOM 64