SONY PSP

OBRÁZKY Z HER

Buzz! Světový kvíz (PSP)
Cars 2 The Video Games
Crisis Core - Final Fantasy VII
FIFA 10
Killzone: Liberation
Lego Harry Potter: Years 1-4
Metal Gear Acid 2
Metal Gear Solid
Metal Gear Solid: Peace Walker
 
 

POPIS KONZOLE

PlayStation Portable je přenosná kapesní konzole od společnosti Sony, která byla poprvé oznámena na E3 v roce 2003. Po několika odkladech jsme se konzole skutečně dočkali, a to i zde v Evropě. Přesněji jsme si konzolku mohli koupit 1. září 2005. PlayStation Portable má na svém kontě hned několik věcí, které přinesla jako první. Především šlo o první konzoli, která využívá diskový formát skrze UMD. Konkurenční Nintendo spíše vsázelo na karty, které ale nedokázaly pojmout větší množství dat. Právě s konkurenčním Nintendem Sony válčí na tomto poli, přičemž si nevede na první kolo vůbec špatně. Konzole PSP se prodalo celosvětově už 62 milionů kusů a stává se stále populárnější.

Sony na PSP osvědčila model vydávání nových verzí, takže jsme se po nějakém tom čase dočkali vydání Slim verze, která byla tenčí a přinesla několik novinek. Vše poté vyvrcholilo vydáním verze PSP Go, která nemá UMD mechaniku a hry na ní se kupují pouze prostřednictvím digitální distribuce na službě Playstation Store. Neustálé změny verzí není jen z důvodem vylepšování, ale neustálého boje s piráty, kteří hry kopírují, a díky nimž tak Sony přichází ročně o miliony dolarů. Pirátství je ostatně velký neduh konzole PSP a díky němu hodně trpí. Dokonce se několik vydavatelů kvůli pirátství rozhodlo, že už nebudou pro tuto konzolku tvořit hry, což je hodně velká škoda. Přesto budoucnost z pohledu her vypadá slibně, protože se plánuje několik velkých her.

PlayStation Portable není jen přenosnou herní konzolkou, ale spíše menším multimediálním centrem. Kromě hraní si můžete na konzolce pouštět filmy a hudbu, nebo si prohlížet fotky z dovolené. Rovněž můžete brouzdat po internetu přes Wi-fi. Využití je tak opravdu velké. V současnosti je PSP už víceméně opotřebovaná herní konzole, která by se brzy měla dočkat nového impulzu. Tím by měl být regulérní nástupce. Uvidíme, jakým směrem se s ním bude Sony ubírat.

 
8

Bravely Default 2

8

Monster Hunter Rise

8

MotoGP 21

8

Oddworld: Soulstorm

8

Outriders

10

It Takes Two