NINTENDO 3DS

OBRÁZKY Z HER

Captain Toad: Treasure Tracker
Captain Toad: Treasure Tracker (Switch)
Disney Infinity
Donkey Kong Country Returns 3D
Fire Emblem: Awakening
LEGO Movie Videogame
LEGO The Hobbit Video Game
Lego Marvel Super Heroes
Lego Star Wars: The Force Awakens
 
 

POPIS KONZOLE

Nejprve jsme tu měli 3D filmy, pak 3D hry na domácí konzoli. Novinkou je pak herní konzolka Nintendo 3DS, která vám zobrazí 3D na cestách, a to bez nutnosti nasadit si na obličej 3D brýle. Tato novinka od japonského Nintenda byla představena v roce 2010, přičemž byla pro ni oznámena velká podpora od herních vývojářů a vydavatelů. Zdá se tak, že do budoucna se bez 3D her nehneme ani na krok. Termín uvedení konzolky je březen 2011 pro Evropu, přičemž cena by se měla pohybovat kolem 5000 korun českých.

Samotná konzolka 3DS je 13.4 cm široká, 7.4 cm dlouhá, a asi 2.1 cm tlustá. Váží pak necelých 23 dekagramů. Jako starší DSko má dva displeje. Ten horní má rozlišení slušných 800x600 pixelů a zvládá už zmíněné 3D zobrazení. Úhlopříčka horního displeje je poté 9cm. Spodní displej má pak úhlopříčku 7.7 cm a rozlišení 320x240 pixelů, ale je jako u DSka dotykový. Zvláštností 3DSka jsou pak i tři kamerky, jedna uvnitř na horní straně, dvě pak venku na krytu. Všechny tři pak mohou pořizovat videozáznam nebo fotografie v rozlišení 640x480. Všechen záznam by pak navíc měl být ve 3D!

Další novinkou 3DSka je poté analogový knoflíček, který tak umožní ovládání her v celých 360 stupních. Z dalších novinek 3DSka jde jmenovat třeba gyroskopický a pohybový senzor, interní mikrofon, vstup na sluchátka, dva repráčky na vnitřní straně horního displeje a podporu Wi-fi s WPA/WPA2 zabezpečení v pásmu 2.4GHz. Jak vidíte, nabízí toho opravdu hodně.

 
9

Resident Evil Village

10

It Takes Two

8

New Pokémon Snap

9

Returnal

8

Outriders

8

Oddworld: Soulstorm