Noční můra Johna Marstona

hanocri , 26.05.2011 23:26
Zombie apokalypsa je pořád vděčné téma na herní, filmové nebo také knižní zpracování, jak se můžeme ostatně jednoduše přesvědčit. Rockstar s přídavkem Undead Nightmare pro trhák Red Dead Redemption se trefil přesně do mých chutí. Už jen po shlédnutí traileru na multiplayerový mód Overrun jsem byl přesvědčen, že tahle koupě bude stát za to a můj instinkt mě nezklamal.

Nemrtvý Západ

Na rozdíl od původní hry je patrné, že autoři celkovou atmosféru příběhu notně zlehčili, takže na každém kroku na hráče číhá morbidní humor, který alespoň mě rozhodně za celou dobu hraní neomrzel. Při toulkách Divokým Západem, který postihl jakýsi druh moru, jež zvedá nebožtíky z jejich hrobů, kteří pak radostně rozsévají virus dál, narazíte na spoustu vtipných bizarních situací. Nedivte se, když uvidíte muže spokojeně sedícího u ohně vedle svého stanu, na kterého se sápe manželka uvázaná na řetěz. Sem tam také potkáte jakéhosi doktora, který vás požádá o živé exempláře. Budete muset vysvobodit město z nemrtvých nesnází. Pokračovat by se dalo ještě dlouho... I příběh samotný je přes svoji prostou zápletku velmi chytlavý a užijete si jej až do nepředvídatelného konce. Co jsem na hře velmi ocenil byly nové zbraně, které splnily moje podvědomé očekávání: svěcená voda, puška s explozivními náboji nebo bomradilla. Ale i bez nich by zabíjení zombíků bylo velice zábavnou kratochvílí, která je umocňována zvrhle uspokojivým zvukem při trefě do hlavy. Velmi příjemným překvapením pro mě pak byly různé mýtické bytosti - koně apokalypsy, saskwatchové, v našich končinách známí spíše jako Yetti; či na první pohled nepatrný detail, který však přidá na celkové atmosféře hry, a to, že zombie virus se nevztahoval jen na lidi, ale také na zvířata. Velký plus má také zpracování prostřední (podtržené vynikajícím soundtrackem), které nápadně připomíná staré horory. Nad hlavou se Johnu Marstonovi rozprostírá ocelové nebe, kolem něj se plíží šedivá mlha, po nebi plachtí vrány, zvěstovatelé smrti... Obzvláště přitažlivý je pohled na zombíky zamořené město ve večerní bouři.

Takže...

Tento samostatně spustitelný přídavek nemůžu jinak než doporučit. Mýcení nemrtvých na Divokém Západě přináší velkou dávku čerstvého vzduchu do již lehce zatuchajícího žánru a připočtete-li různé doplňky, máte postaráno o skvělou zábavu. Na druhou stranu lze vytknout ne příliš dlouhý příběh, který však do jisté míry vyvažují vedlejší mise a především neuvěřitelně zábavný mód pro více hráčů Undead Overrun (jak dlouho odoláte hordám běhajících mrtvol?). Diskutabilní je také cena, za kterou se přídavek prodává v herních obchodech, hlavně při porovnání s rozsahem původní hry (cca 40 hodin). Na druhou stranu je možné sehnat jej značně levněji v bazaru či internetové aukci.
 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  10

  It Takes Two

  8

  Monster Hunter Rise

  9

  Returnal

  8

  Outriders

  8

  MotoGP 21

  8

  New Pokémon Snap