Jak jsem opustil PS5 a pak jsem přilezl po kolenou zpátky

Guru44 , 05.07.2021 10:47

Nevím jestli to někoho bude zajímat, jen se chci podělit o svoji zkušenost. Od listopadu jsem vlastnil PS5, byl jsem spokojený. No nějaký ten měsíc zpět jsem začal uvažovat, že je vyměním za Xbox. Možná jsem se trochu i nechal strhnout těmi negativními zprávami co se tu o Sony začali objevovat.
Navíc Xbox má GamePass, a to je přeci super nemuset kupovat hry za plnou cenu, ne? Navic Forza Horizon! No nakonec jsem to přes veškeré protesty přítelkyně udělal, PS5 prodal, a doma jsem měl Xbox Series X. První dny jsem se topil v množství her v GamePassu. 
Jenže herní srdce je svině, a já začal nečekaně rychle střízlivět, že to možná nebyl úplně nejlepší nápad. Zjistil jsem, že je Gamepass hrozně předceňovaný - Kromě dobrých kousků jako Forza, Halo, Gearse (a to mě Halo a Gearse moc nebaví) tam je vlastně jen taková výplň, která buď na PS byla v PSPLUS, nebo často ve slevách, nebo už jsou staré že nestojí dlouhodobě moc peněz, a nebo nezajímavé a nudné věci.
Do toho všeho nejvíc nepřehledné menu konzole, jaké jsem kdy viděl. Samé menu, podmenu, vedlejší menu. Celý ten ekosystém jakoby neměl duši. Po Playstationu se mi začalo regulérně stýskat, a já si začal přiznávat, že jsem možná udělal chybu. Ale říkám si, že je to jen nezvyk u jiné konzole, že to půjde. Mám přeci rád hry a hraní jako takové, a ne značku nějaké konzole. Nemám zapotřebí upínat se na značku, jsem hráč a hraju.
Jenže po pár dnech jsem si všiml, že se na hraní netěším. Že v tom necítím takové to srdce a nadšení. Že ten gamepad v ruce působí hrozně levně a nekvalitně oproti dualsense. Začal jsem se nenávidět za tenhle debilní nápad. Jak jsem mohl Playstation opustit.
Po prvním snu o Playstationu a následném ranním probuzení jsem musel jednat. Musím dostat PS5 zpátky.
Xbox samozřejmě za téměř plnou cenu nikdo nechtěl, musel jsem ho tedy nabídnout pod cenou. PS5 v obchodech není vůbec, a v inzerátech od lidí bývá o dost dražší. Vzal jsem tedy věci doma a začal jsem prodávat. Prodal jsem PSVR, prodal jsem Vitu a nakonec i ten Xbox za sníženou cenu. Tohle celé během jednoho dne. Tak teď získat ten Playstation. Ještě dnes do večera ho musím mít. Nakonec jsem sehnal ještě nový nerozbalený s tím, že mi ho chlap doveze až domů. Takže jo, ještě ten den jsem měl doma novou PS5. A jen při rozbalování jsem měl takovou radost, kterou u Xboxu nikdy.
Už Playstation nikdy neodpustím a doufám, že mi tenhle můj fail odpustí.

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  9

  Deathloop

  9

  Microsoft Flight Simulator

  6

  King’s Bounty II

  8

  Sonic Colors: Ultimate

  7

  Life is Strange: True Colors

  8

  Lost in Random