Hon na ponorku…totiž konzoli (aneb jak?)

Polux , 25.03.2021 13:58

Inspiroval jsem se momentálním "honem" na PS5 a jal se na podobný "hon" vydat také. Nezamířil jsem ovšem svým pohledem do budoucnosti, ale přesně opačným směrem. Ano správně, začal jsem po všech těch internetech hledat novou PS4 Pro ještě před tím, než je zakážou a musím konstatovat, že jsem tak učinil v pravou chvíli (přesněji řečeno na poslední chvíli). Proč novou PS4 Pro a nikoliv použitou z bazaru? Protože nemám příliš důvěru v použité zboží a uchyluji se k nákupům z druhé ruky jen v těch nejnutnějších případech. Za zmíněnou nedůvěrou není nějaká špatná zkušenost z minulosti (zatím vše, takto zakoupené, funguje:-), pouze má iracionální obava, pramenící z faktu, že nevím, jaká je historie daného produktu (provozní podmínky, míra zátěže, obecně přístup předchozího majitele stran zacházení, čištění, servisních prohlídek atd.) a co od něj za týden, měsíc, rok nebo déle mohu očekávat. 

O faktu, že se Sony rozhodla ukončit výrobu mezigenerační verze PS4 (musím se přiznat, že alespoň v mém případě poněkud překvapivě) ve prospěch novogenerační PS5 (a zejména její bezdiskové varianty, které PS4 Pro cenově konkuruje) jsem věděl, ale nákup PS4 Pro jsem odsouval na někdy později, vždyť je přece ještě čas. Průběžně (tak jednou za 14 dní) jsem kontroloval aktuální nabídku na Heuréce a usínal s dobrým pocitem, že konzole je na mnoha místech k mání, takže vše je v pořádku. To se změnilo minulý týden, kdy jsem s hrůzou zjistil, že:
-Známé a prověřené shopy mají vyprodáno.
-Neznámé a mnohdy podezřelé shopy mají buď rovněž vyprodáno, nebo nabízejí všelijaké bundly (s hrami, které již vlastním), u kterých lze vážně pochybovat stran míry jejich dostupnosti (s ohledem na vágní informace na jejich produktové stránce).

Začal jsem se pomalu a nelibě smiřovat s tím, že mi asi nezbyde nic jiného, než se poohlédnout po nabídkách na německém Amazonu (dokud tam stále ještě jsou) a pořádně si připlatit (aneb za blbost se platí). Naštěstí zasáhla prozřetelnost a mně napadlo podívat se v posledním zoufalém gestu na nabídku na Heuréce našich východních sousedů. A ejhle, nabídka tam byla a dokonce nejen bundlů (opět s hrami, které již vlastním), ale i běžných retailových balení. Neváhal jsem (a jak se později ukáže, dobře jsem udělal) a po drobných komplikacích provedl objednávku a čekal, jak to dopadne. Čekal jsem, jak to dopadne, proto, že drobné komplikace spočívaly v tom, že daný shop nedoručoval mimo území SR, takže jsem nechal konzoli dodat na jednu z jejich prodejen (přičemž jsem si v době pořízení objednávky neuvědomil, že na prodejny z centrálních skladů obvykle doručují zboží "tak jak je", takže jsem shop dodatečně žádal, aby doplnili do objednávky patřičnou poznámku a na prodejnu vypravili konzoli v klasickém balíku, protože bude dál cestovat), kde ji vyzvedl kurýr, který ji poté přepravil do Česka. V době mé objednávky měli na skladě 7ks, tři dny poté (kdy byla konzole ještě na cestě) už shop hlásil vyprodáno. Dobrá věc se naštěstí podařila a konzole je doma a v naprostém pořádku (jak zásilka, tak samotná konzole).

Rada na závěr tohoto textu tedy zní - pokud někdo přemýšlí o tom, že by si PS4 Pro koupil (ať už ze stejných důvodů jako já - o kterých se lze dočíst v úplně jiném textu:-) - nebo protože na konci generace chce vyzkoušet jinou platformu a exkluzivity, které pro ni vyšly, přestože primárně hraje na jiné konzoli), neměl by příliš otálet s nákupem (protože brzy již nebude mít šanci).    

O tom, proč jsem to udělal a zda se v mém případě jedná o přechodné pomýlení smyslů, emoční nákup, pokus o spekulaci nebo je za tím racionální úvaha (alespoň z určitého úhlu pohledu:-)) pojednává pokračování, pojmenované stejně, ale trochu jinak. V něm jsou veškeré otázky zodpovězeny a veškerá tajemství odhalena. Možná, snad, doufám. 

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  5

  Battlefield 2042

  8

  Crysis Remastered Trilogy

  9

  Metroid Dread

  7

  Back 4 Blood

  6

  Šmoulové: Mise Zlobýl

  7

  World War Z: Aftermath