Transformers Battlegrounds - Recenze

Adam Král , 26.01.2021 21:22


Jedna z mých nepublikovaných recenzí a jsem na ní sakra hrdý! Souhlasíte s mým hodnocením?


Transformers: Battlegrounds

Vydavatel: Outright Games. // Výrobce: Coatsink // Multiplayer: Ano // Platforma: PC, PS4, XBO, Switch // Čeština: Ne // Doporučený věk: 7+ // Cena: 1067 Kč

Série Transformers, ať už ta filmová, nebo seriálová, je známá svou lehkou brutalitou. Odtrhané končetiny. energon stříká všude kolem. Když se nám tak naskytne hlavně dětská hra, je to unikát. K tomu dobrých her zaměřujících se na tohle téma je pomálu a když nepočítáme sérii Cybertron, dobrá není skoro žádná a rozhodně žádná není strategie z pohledu ptačí perspektivy jako je Transformers: Battlegrounds.

Na začátek musíme zopakovat, že Transformers: Battlegrounds je zaměřen hlavně na dětskou věkovou kategorii, a tak se to musí brát. Což je vlastně pravděpodobně i důvod, proč recenze padla na nejmladšího člena redakce. "Vzdych".

Budete se prohánět blíže nespecifikovaným městem, které napadli nepřátelští Deceptikoni s cílem najít Optima Prima. Jako obyčejný člověk se ocitnete pod jejich palbou, když v tom vám na pomoc nepřijde nikdo jiný než oblíbený Bumblebee. Jeho pomocník vás přesune do oblak a tím nad autobotí jednotkou přebíráte kontrolu. Otázky typu: "To šel jako jediný člověk na nákup plzničky k fotbálku?" nebo " Proč se od něj autoboti nechávají ovládat" mi nikdo nevysvětlí. Bumblebee se rozhodne, vzít si nás jako svého stopaře. To bysme ještě zkousli. Když se ale k boji cvičený Autobot nechá ovládat někým, kdo slabiny Deceptikonů nezná a pravděpodobně ani neví, jak se používají zbraně, to nám hlava nebere.

Jak je u podobných tahových strategií zvykem, zahrajete si z ptačí perspektivy. Jakákoliv akce, kterou vykonáte vám vezme jednu ze žlutých "kuliček". Ty se spotřebovávají podle síly útoku, nebo podle vzdálenosti o kterou se pohnete. Postavy, které máte na starost útočí podle přesně daných kategorií. Každý Autobot má jiné zaměření. Máme zde průzkumného Scouta, odolnou mlátičku Brawlera nebo Supporta, který dokáže léčit. Zatímco Scout vše odstřelí z dálky a za všechny kuličky použije super silný výstřel, například takový Brawler na nepřítele prostě nalétne a způsobí mu obrovské poškozením Scout poté za všechny kuličky zase doplní spoustu životů. Útočit můžete s každou postavou jen jednou za tah, poté vám nezbývá nic jiného než se pohnout, a to je občas otravné. Za zmínku stojí také možnost, svůj tah vynechat úplně. Jako kompenzaci dostanete pár procent energonu, za který poté můžete vykonat super silný útok. I ty se liší, Windblade například nepřátele posune o několik políček od ní.

Nebudete čelit pouze řadovým Deceptikonům, ale i proti starým známým jako Megatron nebo Starscream. A ti jsou opravdu těžcí, samozřejmě záleží, jakou obtížnost máte, na jednoduchou vám skoro nic nezatopí. K dispozici jsou jednoduchá, střední a těžká. Poslední jmenovaná je fakt o nervy, protože nikdy nehrajete "férovku". Vždy je proti vám přesila minimálně o dva, či dokonce o tři až čtyři Deceptikony, což je občas problém. Stalo se nám také, že zbýval jen obří boss, když v tom se z nebe přiřítili dva Deceptikoni a naše snažení bylo u konce, tak jsme dali repete

Když ale vyhrajete, je to skvělý pocit, kór na těžkou. K tomu dostanete takzvané Spark Pointy, které se využívají na nákup rozličných schopností pro hrdiny – větší vyléčení, silnější útok a podobně. Hlavní část gameplaye se dělí na dvě části. Dostaňte se do určité oblasti nebo prostě přežijte. Ze řádek do teď by se mohlo zdát, že hra je neslaná, nemastná a musí po pár hodinách začít nudit - přece jen, máte jen dva úkoly. Tak to ale vůbec není. Přesto, že hra nabízí omezený počet cílů, je zábavná. Může za to i nutnost u toho přemýšlet, což je ale všeobecně v tomhle žánru potřeba. Musíte mít i taktického ducha. Toho jsme využili například při poslední souboji, kdy jsme stáli proti těžkému protivníkovi.

Grafiku hry je docela obtížné popsat. Jedná se totiž o kreslenou hru a tam ani není moc co vypiplat. Modely budov vypadají pěkně a navíc se dají použít jako krytí - mají tak estetický, i gameplayový důvod. Okolní svět není nijak zvlášť propracovaný. Jediné, co vidíte, je pár kopců okolo vás, nějaké stromy a občas se vydáte do pouště. To ale vůbec nevadí, pokud totiž dáte ovladač svému dítěti do ruky, jediné, co ho bude zajímat je, "Co je tohle tlačítko?". Spolu s grafikou se zlepší i herní doba. Ta je normálně na takových 6 hodinách, s dítětem se zdvojnásobí.

K popsání soundtracku stačí pár slov; nic moc. Rozličná skladba hraje jen v menu hry a přímo ve hře slyšíme tu stejnou, což začne být po chvíli otravné. Dabing je ale jiné kafé. Dabéři odvedli skvělou práci a je radost poslouchat například takového Bumblebeeho.

Transformes Battlegrounds mohou být, zvlášť v kombinaci se Switchem, dobrou hrou na cesty, kterou můžeme s klidným srdcem doporučit, pokud máte děti. Uvítají ji ale také dospělí, hlavně příznivci taktického myšlení a strategií.

Adam Král

//

Verdikt

+ stylový dabing, skvělé bossfighty, poměrně jednoduché ovládání

- Krátká herní doba, stejný soundtrack

= Noví Transformeři rozhodně nedělají ostudu svému jménu, právě naopak. Škoda kratší kampaně a opakujícího se soundtracku.. I přes některé drobnější chyby je ale Transformers: Battlegrounds obstojnou hrou na poli RTS žánru.

85 %

Obtížnost: Střední

Délka hry: 6-10 hodin

Hráli jsme: Kampaň

//

 

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  10

  Ratchet & Clank: Rift Apart

  9

  Resident Evil Village

  6

  Biomutant

  9

  Returnal

  8

  Sniper Ghost Warrior Contracts 2

  8

  New Pokémon Snap