Nextgen?

N-pikachu , 28.09.2020 20:46

Ahoj.

Čím více vyplouvají informace o novém Xboxu a PlayStation tím víc si pokládám otázku. Kde je pokrok?

Dosavadní prezentace hovoří o odstranění načítacích obrazovek, možnostech přizpůsobit, které části ze hry stáhneme a celkově plynulejší způsob hraní. Pak jsou tu ještě zbytečnější informace o tom, že nový Xbox bude ještě tišší než jeho předchůdci.

Tohle mě na přesvědčit? Načítání obrazovky nevadí, zobrazují se užitečné rady, hráč je nucený si chvilku odpočinout navíc netrvají dlouho pokud nepočítám online hraní, ale tam ke zlepšení nedojde, nebo to není alespoň prezentováno.

Co je prezentováno a za mě si zaslouží pochvalu nový ovladač k PlayStation, ale v žádném případě nelze o něm mluvit jako o ovladači nové generace. Tvarem se přibližuje Xbox ovladači, chybí mu ale třeba spodní tlačítka. Prezentovat výdrž baterie bylo vyloženě trapné. Xbox ovladač rovněž bez spodních tlačítek a bez gyroskopu s novým tlačítkem na focení taky není extra pokrok. Nechápejte mě špatně, ale po Nintendu a jeho odpojitelných ovladačí, po Xbox Elite controller, po výdrží pro controlleru u Nintenda zní rádoby evoluce hrozně.

Bohužel teď přijdeme k prezentací her a zde jsem nejvíc zklamaný. Stačí se podívat třeba na nový Halo a položit si otázku, kde je pokrok? Nový Spiderman fakt v tom nextgen nevidím. Zdá se, že vývojáři výkon konzolí používají především na lepší rozlišení a stabilnější FPS. Co zkusit představit revoluční fyziku, lepší AI, co vytvořit nové herní prvky?

Microsoft prezentoval rozšířenou realitu, Sony VR. Sony se s VR dostala sice dál, ale v současnosti nenabízí k PS5 nový headset třeba bez kabelů s vyšším rozlišením. Přitom mohla na tom postavit generaci. Mohla nabídnout ještě vylepšenejší zážitek třeba jako jsou 5D filmy. Stačilo mít koule.

Microsoft se chystá k velkému předplatnému, snad mu to vyjde. Rád bych něco podobného na Nintendu. Rozhodně lepší než zdražování základních edic, které se přibližují k 2000,- Kč za hru. Za mě mohl mít koule přinést rozšířenou realitu, nový Kinect, který by šel i na PC, VR prostě něco.

Pro mě je nextgen co ukazuje Nintendo. Hybridní konzole, Labo nebo chystané Mario Kart Live. To posouvá nové hranice hraní.

Děkuji za pozornost.

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  9

  Final Fantasy VII Remake Intergrade

  8

  New Pokémon Snap

  9

  Resident Evil Village

  5

  Hood: Outlaws & Legends

  8

  Sniper Ghost Warrior Contracts 2

  6

  Biomutant