Válka konzolí aneb jak ze sebe hráči dělají blbce

N-pikachu , 15.08.2020 13:43

Ahoj, než bych se do něčeho pustil, chci říct jedno. Jsem taky blbec, jeden čas jsem šel stejnou cestou, ale časem jsem přišel na to, že to nic dobrého nepřináší.

O co tedy jde. MS a Sony chtějí vydat nové konzole. Zdejší komunita se předhání o tom, která konzole je lepší, která má lepší ovladač, která nabídne lepší hry, u které budou hry lépe fungovat, prostě hovna. Vtipné je, že část lidí má jasno a řeknou jeden z dvou frází. Xbox je lepší, hry tam poběží v lepším rozlišení, ovladač má lepší. Playstation je lepší, má lepší hry, hry se nebudou načítat, lepší ovladač, rozdíl rozlišení nebude znát. Jak jste na to přišli? Drželi jste v ruce oba ovladače, hráli na něm stovky hodin, aby jste měli jistotu, že se nebudou kazit? Viděli jste hry třetích stran na obou konzolí? Když se mě někdo zeptá, do které konzole půjdu, tak řeknu, že v současné době ani do jedné, pokud bych si musel rozhodnout, tak spíše do xboxu, protože má gamepass a hraní na této konzoli vyjde mnohem levněji, než na psku, nicméně to neznamená, že na psku nemůže vyjít podobná služba, nebo že se gamepass hodně zdraží, či tam přestanou dávat zajímavé hry. 

Proč si myslím, že s vašich vyjádření, které jsem napsal výše, že ze sebe děláte blbce? Vzpomeňte si jakou důvěru mělo mezi vámi vydání Nintenda switch. Já byl v malém procentu lidí, kteří tomu věřili úspěch, byť jsem byl taky ze začátku skeptický, zda se konzole rychle neopotřebuje, proto jsem i vyčkával s koupí. A jaký má úspěch. 

Další velká kritika je ke spekulacím. Vím proč je zde Kachlo dává, proč na ně rád upozorní, aby měl čtenost a tím peníze. Vtipné by bylo, kdyby u nich zakázal diskuzi. A komunita se vždy chytne na past a pohádá se. Výsledek jedna strana píše, že je to nepodložený blábol a přispěchá s odkazem, který jejich názor potvrdí a druhá strana se bije do prsou jaká je to pravda. Za mě jsou takové hádky hodně pokrytecký. Napadání autorů, se kterým vyjádřením nesouhlasím je běžná věc, vzpomeňme si na kritiku Vortex, když dal TLOU2 9/10. Vtipné je, že tito lidé je zase mile vynesou do sebe, když řeknou, něco co mohou využít jako argument do konzolové války. Smutné je, že je i utočeno na komunitu, která si zahraje exkluzívní hru, byť zjistí, že ho baví či nebaví než je daná norma. 

Poslední velká výtka je přístup společností ve válce o chystanou generaci konzolí. Přiznám se, že se mi dvakrát nelíbí, že v chystaných Avenger bude o psku Spiderman, zatímco jinde nikoliv. Ne, že by mi úplně záleželo na spidermanovi. Já Marvel až na příběhy o x-man moc nemusím, ale vadí mi ten přístup. Tehdy se snesla vlna obhajoby, na téma Sony jako vlastníka práv, byť Kachlo to brzo vyvrátil. Tady máš za mě pochvalu. Kolik z Vás ze sebe udělalo blbce. Já ze sebe taky, jelikož jsem kritizovat sony. Ve výsledku za to nejspíš mohou vývojáři, nebo nějaká dohoda, ale má kritika se nemění, pořád považuji za špatné takhle dělit obsah. Časové exkluzívní hry, nebo časově exkluzívní DLC mi vadí mnohem méně, než trvale exkluzívní DLC. Hráči jednoho tábora tento postup obhajovali, až se strany vah obrátí, čekám že se obrátí i strany diskuze. Podle mě, ale tady lidi dělají ze sebe blbce, spíš by se měli spojit a zabránit této praktice, než se stane normou. Pak vždy bude jeden tábor, který to odnese.

Hele sice toho mám na srdci mnoho, ale nechce se mi tom více psát, a říkám nejsem o moc lepší, ale snažím se na tuhle válku vysrat, jelikož je to fakt na hovno a jsou důležitější věci, než psko a xbox. Děkuji

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  7

  Mario Golf: Super Rush

  8

  Tribes of Midgard

  8

  Sniper Ghost Warrior Contracts 2

  3

  Necromunda: Hired Gun

  8

  Chivalry 2

  9

  Guilty Gear -Strive-