Marvel's Avengers Beta - moje dojmy

Speedyredy , 08.08.2020 11:34


Před pěti lety jsme tu měli celkem povedenou hru Rise of The Tomb Raider. Crystal Dynamics dělali na Tomb Raiderech už pěknou řadu let a tak není divu, že když dostali nabídku od Marvelu, udělat hru s tematikou Avengers, skočili po ní. A tak tu máme live servis hru Marvel's Avengers. Kdo si hru předobjednal a je ochotný  se registrovat na webu Square Enix a propojit s ním účet, může si ve dnech 7-9. 8. 2020 vyzkoušet jak se Avengers hrají. K dispozici je několik střípků z příběhové části hry a několik co-op misí.

Stručně k příběhu. A-den nevyšel, něco se stalo, Avengers jsou obvinění za nezodpovědnost a rozcházejí se. Nad bezpečností světa převezme kontrolu robotická společnost AIM (Advanced Idea Mechanics), která jak je jasné, není nic dobrého. Naštěstí tu je tu Ms. Marvel která se vydá Avengery najít, sjednotit a vrátit zpět do služby patriotů.

Z hlediska hratelnosti je náplní hry (beta verze) rubačka v aréně nebo koridoru. Jako jeden ze čtyř Avengerů na bojišti využíváte lehký a silný (nabíjející) útok, dorážku pro ochromeného padoucha, nebo máte možnost útočit na dálku třeba pistolemi či elastickými pažemi, záleží na bojovníkovi. Můžete skákat a dělat úhybné manévry, dále můžete použít vždy tři nabité speciální schopnosti. Dalo by se říci prostě klasika co by rubačka v aréně měla mít. Z hlediska náplně mise jdete vpřed dokud nedorazíte na místo určení a zde pak používáte váš hráčský um boje. Pokud se vám povede padnout v boji, může vás někdo ze zbylých spoluhráčů (hráči nebo umělá inteligence) oživit. Pokud přemůžete vlny nepřátel, dostanete další zadání. Dalo by se říct, že se jedná o druhou část mise. Tou je pak přetahovaná s uploadováním dat do terminálu, kdy máte většinou tři terminály jen s jednou "zásuvkou". A tak v dané části bojiště soutěžíte/bojujete se soupeřem o to, kdo bude nahrávat svá data. Jakmile se ukazatel naplní na 100% a vy to nejste, vracíte se zpět ke kontrolnímu stanovišti, pokud tomu je naopak, slavíte úspěch. Mlátička v aréně a přetahovaná o nahrávání dat se občas prohodí ve svém pořadí, záleží na misi. Některé mise jsou jen o porážení několika vln nepřátel. Třeba deseti. Nejprve na vás útočí soupeři slabší a v závěru pak už převážně ti nejsilnější. Jiné mise jsou pak zase o zničení několika cílů v poli. Nic nějak chytlavého, inovativního či atraktivního.

Pokud v misích čelíte soustavnému neúspěchu, úroveň boje je možné nastavit na jednu ze čtyř obtížností. Na bojišti sbíráte zelené lékárničky, které jsou důležité pro vaše přežití boje. Dále otevíráte různé bedny s lootem. Útočí na vás různí boti i lidé. Někteří útočí na dálku, jiní zase na blízko. Protože je hra koncipovaná pro čtyři hráče je dobré hrát s kamarády se kterými se dorozumíte, pokud totiž hrajete sám, vše se může velmi rychle zvrtnout v totální chaos, kde jste zahnán do kouta, vidíte jen smrtelné paprsky laserů, tři mechy jak do vás buší a vy se snažíte bezmocně dostat pryč z tohoto pekla.

Za zmínku stojí možnost vylepšovat si silné a lehké údery postav a rozšiřovat je v jakémsi stromu dovedností tak jako tomu je i v mnoha jiných hrách. Vylepšit lze všechny typy úderů, tedy ty jak na blízko tak i na dálku. Součástí hraní je možnost odemykat si nové oblečky, či je customizovat (měnit barvy atp.). Herní prostředí bety je tvořeno stereotypně působícími chodbami AIM laboratoří a montážních hal. Občas navštívíte nějaké ten exteriér jako je jungle, sibiřská tundra či ulice města. Prostředí mi ale nepřipadá nějak zajímavé či poutavé. Prostě jen prázdně působící plochy a chodby.

Pokud je boj a herní náplň spíše průměrná, tak grafika je bohužel ošklivá (klasická PS4), nebudu chodit kolem horké kaše. Trailery ukazují hru tak, jak ve skutečnosti na základním PS4 rozhodně nevypadá. Pokud stojíte na místě a nehýbete se, ujde to, pokud se ale začnete pohybovat a otáčet kameru, hra se promění v totální mazanici, která připomíná jako koukat se na svět skrze zamlžené brýle. Nebudu to dál rozebírat, zde jsou faktické snímky.

Když hra stojí, až na absenci detailů je to celkem ok.Když se ale hýbe, je to chaotický hnus, mazanice ze které bolí oči.

Zde opět když vše stojí.

Jak se ale začnete hýbat, je to konec.


Nechápu kde se stala chyba :-( Tak jak byl Rise of The Tomb Raider pěkně vypadající hrou, tak tohle je ošklivé. Možná, že na PS4 PRO to bude bez tohoto bluru, který se nedá vypnout ale na klasické PS4, prostě ošklivost. Navíc animace postav jsou divné, nedotažené, neplynulé, nevím jak to říci ale prostě třeba Bruce v příběhové části jungle chodí jako by klouzal po ledě, jeho pohyb chůze přirozeně nezapadá do prostředí, terénu po kterém se pohybuje. Pokud skáčete po stěnách, jsou bíle nalajnované (označené) jako v Rise of The Tomb Raider. To asi abyste se v tom koridoru neztratili či pochopili, že máte skákat :D Pokud vývojáři se hrou něco neudělají, myslím, že to bude průšvih. Možná to ale bude prodávat slavné jméno, tedy Marvel a Avengers a vše ostatní se jednoduše přehlédne či se tomu hráči podřídí, protože značku milují.

Předběžná známka za mě: 4/10 (nic moc)

Zde ještě několik snímků z boje, však o tom hra je především a my bychom si ho měli užívat.

Jedním slovem chaotická nechutně ošklivá mazanice. Tohle že je PS4 a AAA hra na které se dělalo pět let? No tohle byl tedy dobrý vtip.

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  10

  Ratchet & Clank: Rift Apart

  4

  Dungeons and Dragons: Dark Alliance

  7

  Mario Golf: Super Rush

  8

  Sniper Ghost Warrior Contracts 2

  9

  Final Fantasy VII Remake Intergrade

  5

  Alex Kidd in Miracle World DX