The Last of Us - Vysvětlení příběhu

N0isy , 04.05.2020 20:43

Začátek konce

Naše cesta začíná v září roku 2013. Dostáváme se do kůže mladé dívky jménem Sarah, která se probouzí za zvonění telefonu, na který volá její strýc Tommy. Sarah je dcera Joela, hlavní postavy, kterou má hráč většinu času pod kontrolou a okolo, které se točí většina příběhu společně s jednou další postavou, která se později hráčovi představí. Ohledně Joelovi minulosti se toho moc neví, co se ale později můžeme dozvědět je, že se snažil stát zpěvákem. Po narození jeho dcery ale svůj život věnoval její dceři, tudíž se nikdy ke splnění svého snu nedostal.

Krátce poté, co se nám obě postavy představí, se dozvídáme, že se v Americe začal šířit neznámý virus, který mění lidské bytosti v agresivní stvůry, později např. zvané “Clickeři”. Dozvídáme se, že za proměnu může druh houby Housenice, která do té doby zasahovala pouze hmyz, ale nyní se dostala i na člověka. Průběh této infekce je, že spory, které se postupně uvolňují pří šíření, se v těle oběti začnou množit a zasažený člověk začne umírat. Přitom ještě houba jeho tělo proměňuje na něco jiného - z končetin i trupu nakaženého začnou vyrůstat podivné útvary houbovité tkáně. Díky tomu jsou nakažení snadno rozeznatelní, jelikož jim z hlavy a jiných částí vyrůstá útvar v podobě hub.  

V kůži Joela držící v náručí svou dceru jsme svědky evakuace města a globální paniky, která postihla celou zemi. Při skoro úspěšném útěku z města, se na poslední chvíli hráč shledá s vojákem, který dostává rozkaz zastřelit kohokoliv uvidí. Bohužel i přes Joelovo naléhání, voják rozkaz vykoná a začne po dvojici střílet. Sáru zasáhne většina kulek a tragicky umírá v náručí svého otce. 

Léto 2033

20 let po této tragické události, Joel pracuje jako pašerák společně s další postavou jménem Tess na severním konci Bostonu. Lidstvo je zdecimováno, přeživší žijí v těžce chráněných oblastech v karanténě nebo v malých nezávislých skupinkách.

Hráč dostává za úkol vyhledat Roberta, dealera z černého trhu, který ukradl zásoby zbraní. Po lapení Roberta, se dozvíme, že zásoby prodal frakci Světlonošů, povstalecké milici, která nesouhlasí s karanténou a jejími autoritami. 

Lídr této frakce, Marlene, nám slibuje, že zásoby zdvojnásobí za službu, která spočívá v pašování mladé dívky jménem Ellie kousek z chráněné oblasti. Během cesty do cílové destinace zjistíme, že Ellie je nakažená nebo alespoň by měla být, jelikož najdeme na její ruce kousanec od jednoho z nakažených. Proměna by ale měla trvat pouhé 2 dny a Ellie tvrdí, že byla kousnuta již před 3mi týdny a je proti nákaze imunní, což by mohlo vést k nalezení a vytvoření léku. Triu se podaří dostat do bodu, kde mají Ellie předat, ale všechno nedopadne podle plánu a Světlonoši jsou na místě mrtví. Tess odhalí, že byla též během cesty kousnuta a proto se obětuje, aby mohl Joel dostat Ellie zpět do bezpečí, jelikož do této doby byli pronásledování vojáky, kteří chtěli zastavit jejich útěku z chráněné oblasti. Jelikož dohoda padá, Joel se rozhodne najít svého bratra Tommyho, bývalého Světlonoše, který by mohl znát lokaci zbylých Světlonošů. S pomocí Billa, který dluží Joelovi laskavost, se jim podaří získat funkční vůz, s kterým vyrazí do Pittsburghu v Pennsylvanii. Zde jsou ale napadeni bandity a auto je zničeno. Po menším průzkumu města potkávají další dva přeživšími, Henry a Sam, s kterými se spojí. Po útěku z města, je Sam napaden a zraněn, ale nakažení před skupinou skrývá. Jak se postupně rozšiřuje, Sam později Ellie napadne a Henry je donucen ho zabít. Kvůli svému pocitu viny za zabití svého mladšího bratra, páchá náhle sebevraždu. 

Podzim 2033

Na podzim, Joel a Ellie konečně nachází Tommyho v Jackson County ve Wyomingu, kde se mu povedlo vybudovat opevněnou usedlost blízko přehrady s jeho ženou Marii. Joel se rozhodne nechat Ellie v Tommyho rukou, ale po její konfrontaci ohledně Sarah, se rozhodne jí dovolit s ním zůstat. Tommy je nasměruje do další lokace, kde by měl být zbytek Světlonošů, na univerzitě Východního Koloráda. Tam zjistí, že Světlonoši již univerzitu opustili, ale přesunuli se do nemocnice blízko Salt Lake City v Utahu. Později je dvojice napadena a Joel vážně zraněn.

Zima 2033

Během zimy Ellie a Joel nachází úkryt v horách. Joel je díky svému zranění na pokraji smrti a jeho život závisí na Ellie. Při lovu se Ellie potká s Davidem a Jamesem, kteří jsou ochotní vyměnit léky za jídlo. I přes své přátelské chování a vzhled, David otočí po tom, co hráči sdělí, že byl součástí jedné ze skupin, kterou naše dvojice povraždila při útěku z univerzity. Ellie se podaří svést jeho skupinu dál od Joela, ale je nakonec chycena a zajata. David se ji snaží najmout do své party plné kanibalů. Toto ale odmítá a po zavraždění Jamese se jí podaří ze zajetí utéct, při čemž zároveň dochází k děsivému souboji mezi ní a Davidem. Během těchto událostí se Joelovi podaří vzpamatovat ze svých zranění a nachází Ellie po konfrontaci s Davidem.

Jaro 2034

Na jaře se konečně hráč dostává do Salt Lake City, finální destinace, kde bychom měli potkat zbytek frakce Světlonošů. Ellie zde dostává do bezvědomí po tom, co se málem utopí a dvojice je zadržena Světlonoší stráží. V nemocnici Marlene řekne Joelvi, že Ellie je připravována na operaci za naděje nalézt v ní protilátky a lék na probíhající pandemii. To se jim může podařit jedině tak, že odstraní infikovanou část mozku, což ji zabije. Neochotný toto přijmout, Joelovi se podaří najít operační sál s doktory a ležící Ellie, kde je nucen zabít hlavního doktora a s Ellie v náručí opět utíká z nemocnice. V garáži je konfrontován Marlene, která se ho snaží přemluvit, aby si to ještě rozmyslel. Joel ale tajně na ní namíří zbraň a mačká spoušť. 

Všechno to za něco stát muselo...

Později po útěku z nemocnice se Ellie probouzí v autě s Joelem, který jí tvrdí, že Světlonoši našli spoustu jiných imunních lidí jako je ona, ale nepovedlo se jim vytvořit lék a proto se přestali snažit. 

Finální scéna se odehrává na hranici Tommyho usedlosti, kde Ellie vyjádří svůj pocit viny za to, že žije. Má pochyby o Joelově tvrzení a apeluje na něho, Joel jí i přesto slibuje, že vše, co řekl je pravda.

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  4

  Dungeons and Dragons: Dark Alliance

  8

  Chivalry 2

  10

  Ratchet & Clank: Rift Apart

  6

  Biomutant

  5

  Alex Kidd in Miracle World DX

  9

  Final Fantasy VII Remake Intergrade