10 důvodů proč si pořídit xbox one

Institut pro zkoumání xboxu a jeho uživatelů , 30.08.2018 06:20

Vážení čtenáři, 

na náš Institut pro zkoumání xboxu a jeho uživatelů se obrací řada z Vás s dotazem, proč jste si vlastně ten xbox koupili a potřebujete si jeho koupi z nějakých pohnutek zdůvodnit. Právě pro vás jsme sestavili žebříček nejdůležitějších důvodů proč si xbox pořídit, abyste necítili smutek, depresi, vztek či další pocity, které koupi tohoto zařízení obvykle provázejí. Tak začněme:

1/ Design! Ano, designem verzí S a X si Microsoft poněkud pohoršil proti překrásné launchové verzi xboxu one vycházející z klasické designové školy 80. let. Nebude se tak již moc hodit k zařízení vaší domácnosti, ovšem nový vzhled má své výhody. Tou hlavní výhodou nových verzí jsou menší rozměry, takže nejenže uspoří místo, ale méně odvážní majitelé mohou zařízení snadněji ukrýt před případnou návštěvou a pokud to nestihnete, existuje větší pravděpodobnost, že ho návštěva přehlédne a nebudete se cítit trapně.   

2/ Výrobce! Značka a příslušnost k ní je velmi důležitá. Zkuste si vyslovit, jak to zní: Microsoft! Kdo by netoužil po výrobku firmy, která má jasnou dlouhodobou vizi a kvalitní zákaznickou podporu, jejíž stránky dokonce někdy fungují. Tento prozákaznicky orientovaný americký gigant je mezi širokou veřejností velmi oblíbený, moderním jazykem řečeno je prostě cool. Nebojme se tedy a nalepme si logo Microsoft na svůj automobil stejně jako to dělají příznivci jablečné firmy. (My jsme si logo na naše služební vozidlo samozřejmě nalepili, v ulicích ho ale momentálně nespatříte, protože z neznámých příčin druhý den shořelo.)

3/ TV! Naprosto unikátní funkcí konzole xbox one je HDMI vstup pro zapojení televizního video signálu ze set top boxu. Místo toho, abyste si tedy satelitní či kabelový přijímač TV signálu zapojili rovnou do televizoru, můžete si ho zapojit do xboxu a sledovat TV vysílání i během hraní své oblíbené hry. Inženýři Microsoftu dokonce zapracovali do svého výrobku pokročilou ochranu proti nežádoucímu vypnutí –  signál do televizoru jde totiž pouze v případě, kdy je xbox zapnutý, čímž mimo jiné navyká na používání xboxu i ostatní členy domácnosti.

4/ Ovladač! Xboxový ovladač si mezi veřejností získal z důvodu své vysoké kvality velkou oblibu. Ač někdy mohou budit rozpaky vyosené analogové páčky, podle vědeckého výzkumu našeho Institutu má tato vlastnost pozitivní vliv na pravou hemisféru mozku. To u mnohých hráčů, kteří ovladač drží v ruce několik hodin denně, může znamenat zvýšení IQ až o 0,5 bodu, tedy o několik procent. Další skvělou vlastností je výdrž ovladače, kterou má na svědomí další špičková technologie společnosti Microsoft – tužkové baterie. Alkalické baterie i při intenzivním hraní vydrží až dva týdny provozu, což je pouhých přibližně 50 ks baterií ročně v ceně několika směšných stokorun. Ani pro životní prostředí není globálně těch pár stovek milionů baterií žádný problém, takže si s tím hlavu lámat nemusíme.

5/ Komunita! Komunita je velmi důležitá. Každý jedinec má přirozenou potřebu se sdružovat s podobně smýšlejícími jedinci. Těžko se nějaký životní ztroskotanec bude cítit dobře mezi úspěšnějšími či více inteligentnějšími jedinci, proto je důležité vědět, že na světě není sám a lidí jako je on je více! Taková sociální interakce pak pomáhá vylepšovat jeho psychický stav a i za pomoci našeho Institutu se pak snadněji zařadí do většinové společnosti.

Tak, to je prozatím vše. Ano, víme, že v nadpisu bylo důvodů 10, ale ty zbývající jsme zatím přes intenzivní výzkum neobjevili. V každém případě děkujeme za pozornost a těšíme se na další témata, která Vás zajímají. 

Tým Institutu pro zkoumání xboxu a jeho uživatelů


 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  7

  NHL 20

  7

  Code Vein

  8

  Trine 4: The Nightmare Prince

  5

  Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint

  9

  The Legend of Zelda Link’s Awakening

  9

  Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age – Definitive Edition