Jak jsem přišel o shita!

digishit , 25.02.2016 20:11

Před mnoha mnoha lety, když po mě Seznam.cz chtěl uživatelské jméno při založení nicku, jsem dlouho přemýšlel jaký asi tak má být. Myslím, že to měl takhle každý z nás. Tenkrát jsem byl mladý nerozvážný blb co nemyslel na budoucnost. Mnohé s toho se nezměnilo. Nerozvážný blb jsem pořád, někdo by dokonce řekl ještě horší slovo, ale mladý už moc nejsem. Na poměry online her už vůbec ne.

Tenkrát jsem nebyl nic, nejsem furt, ale tenkrát jsem si říkal, že jsem vlastně "digitální hovno" na vlnách internetu. A tak to celé vzniklo. Digitální hovno ... digishit. Tento nick byl natolik unikátní, že kdekoliv jste ho viděli na 99% jste věděli, že jsem to já.

Po mnoha dalších letech jsem se dostal k Playstation 3, kde po mě další společnost chtěla uživatelské jméno. Tentokrát SONY. PlayStation Network ID. A jaké jiné to mělo být než právě opět digishit ... jak asi jinak by mě všichni našli. Problém byl ten, že takový nick přeci nemůže projít přes různé filtry na sprostá slova apod. A světe div se, nikdo s tim neměl jediný problém.

PSN ID digishit bylo online a já, i když s menší obavou jak to celé dopadne, jsem byl šťastný, že nemusím nic řešit. Nick mě doprovázel ve všech důležitých hrách, v multiplayeru, na internetu, na webu Konzolista.cz ... všude kam jsem se hnul. Většina lidí, mě ani neznala jménem ... a do teď nejspíš ani nezná. Originální nick, který opravdu nikdo nemá.

Hrálo se strašně moc hodin, hrálo a nepřestávalo a nikomu nic nevadilo. První zádrhel nastal, když jsem se kdysi dávno v Burnout Paradise nudil a s Toy Car skočil na střechu jeřábu, který se nacházel na letišti. Kdo hrál jistě ví. Taková blbost, říkal jsem si, ale nedalo mi to a celé jsem si to vyfotil ještě pomocí foťáku přímo z televize. Fotku a malý příběh o tom jak to celé vzniklo jsem poslal do Criterion Games s tím, že odpovědi se na 100% nedočkám. Omyl! Frajerům z Criterionu se to natolik líbilo, že jsem se dostal na hlavní stránku jejich webu. Moje fotka s příběhem, který jsem poslal byl jako hlavní novinka. Neskutečná radost! Byl tam jen jediný problém. U celého příběhu byl napsán nick: digished. Zajímalo mně proč. Bez mého zapříčinění jsem dostal od Criterionu mail, kde mi gratulovali k úspěchu a omluvu, že mi museli změnit nick z velmi jasných důvodů ... ano pochopil jsem. Celá věc nakonec vyústila k tomu, že Criterion pořádal každý týden vyhlášení podobných kousků co jim naposílali lidé z celého světa. Taková malá životní trofej ...

Další problém nastal jeden den při hraní Modern Warfare 3. Bez sebemenšího varování se hra vypnula a už se nešlo přihlásit. V tu chvíli jsem nevěděl co se děje. A musím se přiznat, že do dnešního dne jsem se to nedozvěděl. Nejspíš někomu vadil můj nick a tak jsem dostal BAN na celý multiplayer. Na jiném účtu vše šlapalo jako hodinky ... v rámci možností COD.

Celých sedm let se nic dalšího nestalo. Až do roku 2016, konkrétně do ledna. Při hraní Just Cause 3 a streamování na svůj YouTube kanál jsem se odhlásil od PSN. A to byl ten den, ta hodina, kdy jsem vytušil, že se děje něco špatného. Trvalo několik dní než jsem se dopátral co se děje.

A tak 8.1.2016 jsem objevil v dávno nepoužívané emailové schránce na seznamu tento mail:

Dear digishit, we are contacting you regarding your Sony Entertainment Network account and your recent online activity.

On 08-01-2016, we noted that your online activity in Live from PlayStation was in breach of the PlayStation®Network Terms & Conditions for the following reason: BANREASON.

This email is to inform you that your Sony Entertainment Network account has been permanently suspended due to severe breaches of the service Terms & Conditions.

Yours Sincerely,

The community Team
Sony Computer Entertainment Europe
http://eu.playstation.com

Začala dlouhá, skoro dva měsíce trvající, fraška jménem: Podpora SONY. Obrátil jsem se na českou pobočku podpory pro Playstation Network. Po třech dnech mi přišla tato odpověď:

Dobrý den,
dostal jste trvalý ban za urážky v komunitě hráčů

S pozdravem

Tomáš Jančařík
Sony PlayStation podpora
Česká republika

Já a urážky v komunitě hráčů? A jak asi? Online hraju minimálně, a když tak bez headsetu a nikomu nic nepíši ani nic podobného. To samé jsem řekl panu Jančaříkovi do telefonu, když jsem se přes několik operátorů nakonec s podporou spojil. Diskuze proběhla v klidném duchu a nakonec jsme se oba shodli, že důvod bude nejspíš moje PSN ID. Ano, bylo. Pan Jančařík mi navrhl abych si nechal nick změnit pokud chci zachovat všechny své trofeje a přátelé. Dále mě požádal abych mu poslal několik variant na změnu PSN ID.

To jsem samozřejmě udělal.

A nastalo čekání, dlouhé. Celý měsíc se nic nedělo až mi nakonec 1.2.2016 přišla tato odpověď:

Dobrý den,
jedná se o email z centrály.Psali nám ,že již změnili nick na digiscart
a posílali reset hesla ale asi zapomněli účet odblokovat.
Upozornili jsme je na to.Jakmile jej odblokují, dáme Vám vědět na tento
email.

S pozdravem

Václav Lev
Sony Playstation podpora
Česká republika a Slovensko

Mezitím totiž přišel divný email do SONY, který vypadal jako podvodný mail. Měl jsem proto obavy abych nenapsal někam své přihlašovací údaje. Nakonec jak je vidět tak vše bylo v pořádku, ale už tehdy jsem měl tušit, že tu něco nehraje. A opravdu nehrálo.

Dalších deset dní se nic nedělo. Pak přišel znovu reset hesla. Změnu jsem udělal a běžel se přihlásit na PSN. Email zůstal stejný, heslo změněno a nick změněn z digishit na digiscart. Radost byla veliká, přihlášení proběhlo bez problému ... celých 20 vteřin! Potom se vše smazalo. Všechny trofeje, všichni přátelé. Jediné co zůstalo byla historie transakcí na Store. A tim to celé haslo. Okamžitě jsem psal zpět o tom, že je vše pryč. Odpověď přišla za dlouhé tři dny:

Dobrý den,
poslal jsem centrále zprávu a požádal je aby Vám toto na účtu obnovili.

S pozdravem

Václav Lev

Sony Playstation podpora

Česká republika a Slovensko

A jak už jistě tušíte nastala další čekací doba. Doba, která skončila dnešním dnem 25.2.2016 odpoledne:

Dobrý den,

je mi líto, ale nejsou schopni toto obnovit.Posílám přepis odpovědi:

Hi,

If changing online ID the user should be made aware that they are likely to lose all trophy and friend data and, possibly, be unable to authenticate and access content on some first party title servers.

For many first party games and applications, a key value used to authenticate the account is the online ID. When the online ID is changed, it can then lead to problems authenticating the account and associated entitlements and purchases because the game servers do not recognize the online ID presented for the account.

We are unable to be specific in terms of the problems caused by an online ID amendment because it varies depending on title and content - we are not even aware of all effects ourselves. This is the reason why it is important that the user is aware that they might encounter general authentication problems (which may include purchases and game achievements).

S pozdravem

Václav Lev

Sony Playstation podpora

Česká republika a Slovensko


Jak vidíte tak v SONY jsou neschopná banda nýmandů, amatérů a ignorantů, kteří nedokáží ani tak jednoduchou věc. Nikdo po nich nechtěl postavit raketu na Mars. Jen aby změnili "pár jedniček a nul" ... a nikdo to nedokázal. To, že na Xbox Live si můžete změni nick jak chcete a vše zůstane při starém to nemá ani cenu vytahovat. To samé na Steamu na PC. Je to jedno. V SONY to prostě nejde. A tak dnešním dnem v roce 2016 jsem definitivně přišel o svého shita ... a jediné co po něm zůstalo je tento důkaz, že někdy existoval: http://psnprofiles.com/digishit


digishit

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  6

  King’s Bounty II

  7

  The Ascent

  7

  Life is Strange: True Colors

  8

  WRC 10

  9

  Ghost of Tsushima Director's Cut

  7

  Tormented Souls