Ryův Spekulační Koutek: Dreamcast 2 - Chystá SEGA velký návrat na 20. výročí Dreamcastu ?

Ryo Hazuki , 20.02.2016 16:33

Kdo by neznal Dreamcast. Poslední pokus SEGA vrátit se zpět do konzolového závodu. Byly to 2 roky euforie a zklamání. Avšak SEGA již nemělá peníze. Definitivně skoncovala s výrobou konzolí. Nebo ne?


O tom, že se SEGA vrátí zpět do konzolového závodu se speklujue již roky. Vždy to byly jen výkříky fanoušků. Avšak rok 2015 byl jiný. V čem ? Uvidíte.

Nejdříve bych začal s Project Dream. Fanoušci chtějí zdarma navrhnout novou SEGA konzoli a podpořit je ve vývoji. Hodne naivní, že? Vtip je v tom, že SEGA se jim ozvala s tím, že jim mají posílat vše co mají popřípadně udělají. A v tu chvíli do sebe začlo vše zapadat.

V roce 2015 SEGA založila v Japonsku a v Americe novou divizi. SEGA Live Creation https://trademarks.justia.com/791/81/sega-live-791... . Jedná se o novou HW divizi, která se mimo automatům a hromadě dalších věcí má věnovat také "home video game machines, home console accessories and R&D". To už zní zajímavěji, že ? Ještě zajímavější na tom je to, že se jedná o první HW divizi v Americe od dob Dreamcastu.


Další velice zajímavou událostí je to, že si SEGA patentovala takzvaný SEGA Cyclone Development Kit.https://trademarks.justia.com/791/82/sega-cyclone-... . Nromálně by jsi člověk řekl, že to bude něco co se týká automatů. Jenže v specifikacích není nic, co by to naznačovalo. Spíš naopak. Především SEGA nepotřebuje devkit pro arkádové automaty, hry si dělá sama. Zvláštní je také to, že tento devkit je patentovaný i mimo Japonsko. 90% automatů je určeno pro Japonský trh. A aby toho nebylo málo, logo Cyclone nám něco víceméně připomíná.

To však není vše. Sám Hajime Satomi v roce 2015 řekl "Sega in the '90s was known for its 'brand, but after that, we've lost trust, and we were left with nothing but 'reputation. For this reason, we'd like to win back the customers' trust, and become a 'brand,' once again." A je velice jednoduché domyslet si, na co narážel.

Vše nahrává do karet tomu, že by SEGA mohla pracovat na nové konzoli.Stále mají hodně peněz od investorů, celé ty roky se díky herním automatům pohybují v HW segmentu. Je možné, že už ted mají devkit v rozpracované verzi, v roce 2017 bude dokončen a SEGA ho rozešlě vývojářům a že v roce 2019 se na E3 se z ničeho nic objeví datum 9.9.2019.

Samozřejmě, vše musíme brát s rezervou. Je velice nepravděpodobné že by se SEGA vrátila do konzolového závodu. Avšak vzhledem k tomu, že Microsoft se z konzolového trhu začíná pomalu vracet na PC to možné je.

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  9

  Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2

  7

  Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning

  8

  Nioh 2 - DLC Darkness in the Capital

  7

  Mafia: Definitive Edition

  8

  Crash Bandicoot 4: It's About Time

  7

  Marvel’s Avengers