Ryův Spekulační Koutek: Nintendo NX - nějaká šance na úspěch ?

Ryo Hazuki , 18.02.2016 02:53

Nintendo NX je momentálně jedno z největších herních tajemství. Nintendo si svou novou konzoli velice střeží a tak se kolem ni objevuje spoustu otazníků. Avšak mnoho hráčů si nepokládá zásadní otázku - Má Nintendo vůbec šanci na konzolovém trhu uspět ? Popřípadně jak ?


Abychom takovou spekluaci mohli vůbec rozvést, musíme si nejdříve položit základnejší otázku - co vlastně je Ninteno NX. Jak jsem již řekl, vše co zde bude napsané je pouze spekulace postavena na únicích potvrzených z více zdrojů.

Víme, že procesor do nové konzole od Nintanda bude dodávat AMD. Přitom také víme, že AMD bude tento rok vydávat své x86 procesory postavené na nové architektůře - Zen. Pokud z vás situaci okolo Zen sledoval tak dobře ví, jak hodně ambiciozní architektůra to je. Oproti Bulldozru dokáže Zen vykonat za stejnou dobu až o 40% víc instrukcí. Jednoduše - Zen nabídne za stejnou cenu o hodně víc výkonu. A v kombinaci s Vulkanem (Který bude NX podporovat) to bude ještě více výkonu.


V tuto chvíli se asi hodně z vás uvědomilo, jak velká výhoda toto může pro Nintendo být. Mohou představit konzoli o docela velký kus silnější než PS4/Xbox One za cenu do 10 000 Kč. A nebylo by to poprvé kdy Nintendo něco takového udělalo. Určitě si pamatujete na Gamecube, který vyšel v EU 2 roky po PS2. Přitom byl levnější a silnější než PS2. Tehdy lidem bylo celkem jedno, jestli hra vypadá lépe tady či tady. Ale dnes ? Dnes je to něco, z čeho by Nitnendo mohlo těžit.

Dále této spekulaci nahrává i to, že nový systém Nintendo účtů bude podporovat ukládání dat a savu do cloudu tak i achievementy. Vypadá to tak, že Nintendo chce konečně vydat regulerní konzoli jako dříve.

Nyní se můžeme vrátit zpět k hlavní otázce. Představme si, že NX bude konzole výkonější než PS4 nebo Xbox One. Má vůbec šanci uspět, když přišla o 3 roky později ?

Odpověd je jednoznačně ano. Hlavním faktorem pro výběr konzole v dnešní době je výkon a exkluzivní hry. V kombinaci s dobrým marketingem by toto Nintendo mohlo využít. Ačkoliv by NX vyšlo 3 roky po PS4/Xbox One, stále by měl před sebou další 3-4 roky před nástupem PS5 A Xbox Two. A díky většímu výkonu než má PS4/Xbox One by mohlo mít NX další rok před sebou. Realně by tak Nintendo NX mohlo zvládnout 4-5 let na trhu. Což už je například stejná doba, jakou tu byl Gamecube.


V takovém případě by NX mohlo prodat realně 35-40 milionů kusů. To sice není moc, ale na přežití Nintenda a zaplacení vývoje nástupce by to mělo naprosto stačit. Hlavně by to Nintendu mělo pomoci vydat další konzoli v rozumném období. A ne 3 roky po vydání aktualní generace.

Další velice pravděpodobný scénař je to, že NX posune koncept WiiU ještě dál - mohlo by se jednat o spojení konzole a handheldu v jedno. Ačkoliv to zní bláznivě, Nintendo už v minulosti mluvilo o tom, že taková myšlenka se jim zamlouvá.

Dlouhou dobu se komunita stavěla k tomuto konceptu nevěřícně, avšak na internet unikl Nintendo patent, který by tuto spekluaci potvrzoval.

To byla chvíle, kdy spoustu lidí začlo této spekulaci důvěřovat. Navíc, něco takové technicky možné je. Sharp dělá displeje, které něco takového dokážou a existuje i způsob, jak by šlo analogové páčky do těla zapustit.

Přesto, toto se zdá hodně pravděpodobné. Cena takového zařízení by byla opravdu velká. Navíc spoustu společností si patentuje věci, které nikdy nepoužijí - to samé mohlo udělat i Nitnendo. A nebylo by to poprvé.

Take si musíme uvědomit, že tento patent se nemusí týkat NX. Přeněji - existuje spekulace o tom, že NX by mohl být handheld a konzole s tím, že obě části se budou prodávat separátně. Také se zde mluví o tom, že handheldová část by měla umět spustit určité WiiU/NX hry v osekané kvalitě.

I když toto zní o dost pravděpodobnějí, Nintendo by mohlo být velký problém něco tak nadějného ukočírovat a hlavně správně propagovat. Když vidíme, jak špatně Nintendo představilo veřejnosti WiiU ...

Proto se stále zdá nejpravděpodobnějš, že Ninteno NX bude pouze konzole, která se postaví PS4 a Xbox one po stránce výkonu. Avšak co NX opravdu je, to opravdu zatím ví jen Nintendo a vývojáři. A tak je možné, že NX bude nakonec něco úplně jiného.

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  9

  Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2

  7

  Marvel’s Avengers

  7

  Vader Immortal: A Star Wars VR

  8

  Star Wars: Squadrons

  7

  FIFA 21

  8

  Crash Bandicoot 4: It's About Time