GEARS OF WAR - KRVAVÁ JÍZDA

Marty , 04.08.2015 19:55

Když se nám blíží, řekněme znovuvydání, Gears of War, dovolím si vám nabídnout krátkou povídku z tohoto světa. Za inspiraci pro sepsání chci poděkovat Frenkymu7, mému nejlepšímu kámošovi. Gearsy jsou naše druhá rodina, tak je to tak trošku o nás...

  Každý místo v Jacintu má bohatou historii, v posledních deseti letech i tu krvavou.

,,Kurva Frenky, proč furt musíme ty sračky vyžírat my?"

,,Protože na to máme talent, rozumíš?"

,,Jo, ale tam kam jdeme, tam sem se zapřísáh, že už nepáchnu, tak mi hlídej záda! Jasný?"

,,Jasný kámo, ale nechceš mi vo tom něco říct?"

,,Nechci, neber si to špatně, ale až jindy."

,,Ok."

Vysílačka byla dlouhý hodiny tichá, asi proto jsem myslel na sračky starý deset let. ,,Kurva Pekelníci, kde se flákáte?" ,,Tady Frenky, vo co de Marcusi?" ,,Na Jízdecký máme hlášenej pohyb Locustů, jste tam někde poblíž, né?" ,,Jo, ale Marty furt mele něco vo špatnym tušení!" ,,Na to seru, hejbněte kostrou, Fenix končí!"

Tak je to tady, z toho místa mám husí kůži. Husí, husu bych si dal. ,,Kurva Marty, přestaň přemejšlet vo hovnech a sprintem!"

Pohladil jsem po hřbetu svůj Lancer, zkontroloval zásobník i pilu, odjistil a vyrazil. Za chvíli nám bude horko, ale Locusti budou v předsíni do pekla!!!

,,Ještě jednu zatáčku a sme tam, takže vypnout světla a nasadit termoskeny."

V dálce se vyloupla silueta vlaku a já začínal v zelenkavém svitu termoskenu videt rudě. Ten vlak je tady od toho dne a moc dobře si pamatuju na to peklo. Z rozjímání o řeznictví mě vyrušil Frenky.

,,Je jich tam asi dvanáct, určitě nějákej Theron a bohužel asi jeden Mauler."

,,S bohem to nemá co dělat, alespoň si doplnim zásobu šípů."

Už dlouho nosim jako záložní zbraň luk, v tomhle jsou totiž ty potvory dobrý. A kdyby došla munice, mám místo pistole Lupáru. Tak krátkou, že si musim dávat kurva bacha, abych si neustřelil prsty.

,,Ty holt si pako, Gnasher je nejlepší!"

,,Uvidíme". Zašklebil jsem se.

Ok. ,,Frenky, uděláme to takhle. Vypálim tam šíp, když budu mít štěstí, někoho to trefí. Když ne, budou zmatený tak jako tak. Ty tam pak hned hodíš zápalňák, to jich pár položí. Zbytek doděláme na kontakt. Ok?"

,,Žádnej problém!"

My o nich víme a oni o nás jistě taky. V tom je to kouzlo. I když jsou z podzemí, tak za peklo jsme tady my. Oni jsou jen zásoba pro kafilérku. Co si myslí, jestli vůbec myslí, je mi úplně u prdele!

Začínal jsem se dostávat do varu, Frenky na tom byl podobně. Ten výraz znám a moc se mi líbí. Pomalu a s jistou grácií jsem vložil šíp do luku, podržel spoušť a automatika natáhla na maximum.

,,Tak parťáku, máš pět sekund, pak to tam hoď."

Kurva, dneska mám kejdu. Po tom co se šíp provrtal sklem, zasvištěl a ten zvuk potom moc dobře znám. V termoskenu jsem viděl, jak se běžící Theron snaží vythrnout šíp ze zad. Ve stejném okamžiku Frenky odjistil"plameňáka"a švihnul ho tam taky.

,,Kontrola jízdenek, zmrdi"!!! Zařvali jsme současně.

Pět sekund uběhlo, Theron letěl na vstupní dveře vagónu. Tedy jeho horní část. Zbytek se pakoval ven bočním oknem. Než to stihl, vybuchnul i Frenkyho granát. Tak nádhernej vohňostroj už sem neviděl dlouho. Hořící nohy se rozpleskly o stěnu tunelu a hlava s trupem se rozmázla o sedačku. To už se ale pomalu začal vzpamatovávat zbytek černejch pasažérů. Přesně jak řikám, byli vočouzený jak Baltazar vod tří králů!

,,Jdu první." Zařval Frenky. ,,Ať se seznámí s Nancy!"

Nancy byla Frenkyho první holka. Taková normální baba, ale rázná skoro jako bachyně, co hlídá svoje selata. Rozkopl dveře a zahlásil: ,,vidim, že lístky nemáte nikdo, takže seznamte se s Nancy a vítejte v pekle!!!"

Vletěl sem tam hned za nim a celkem překvapenej, sem zjistil, že náš vohňostroj přežil jen jeden pěšák, zbytek se normálně udusil. Frenky to věděl už celou sekundu. Nelenil a zasypal ho celym zásobníkem z Gnasheru. Byl jsem zase překvapenej, přežil to, bez ruky, ale přežil. Chlapík byl statečnej, chytil do zbylé ruky tu urvanou a s hurónskym řevem se rozběh a...

...naběh přímo na muj nastartovanej Lancer. Což způsobilo, že kromě ruky mu toho už začalo chybět mnohem víc. Na granátem ošlehané stěny vagonu dopadaly cákance krve a společně s úlomkama kostí tvořily dílo hodné umělce.

,,Ty vole, ty seš ale umělec!" Prones Frenky. ,,Podívej se, jak vypadam!"

Jak stál za mnou, tak ho to vohodilo jenom z půlky. Vypadal, no, no k světu. Já byl vod těch sraček celej. Von měl půlku ksichtu rudou, na rameni kus střeva a za uchem něco žlutýho.

,,No jo, stane se." Jak jsem se smál, nesměl jsem moc votvírat hubu. Locusta k vobědu fakt nechci. Zase jsem si vzpoměl na husu.

Následující událost trvala asi tři sekundy.

Rána jako kráva, měl jsem pocit, že na mě letí dveře. Jo, letěly. Na Maulera v dalším vagónu jsem úplně zapoměl. Frenky asi taky, protože ležel pode mnou a na mě ty dveře.

,,Kurva hejbej se, jestli sem dojde, tak v žebříčku nejdebilnějších smrtí předhoníme i ty bráchy."

,,Jaký kurva bráchy? Ty dveře sou těžký jako prase před zabijačkou!"

Mauler už asi veděl, že nás dostane na zlatym podnose. Tak zvolnil, štít dal stranou a začal se rozmachovat.

,,Fenix něco říkal o Carminech, že maj prostě smůlu. A dělej už něco!"

,,Dělám, až uslyšíš ránu, tak ho doraž!!!"

,,Co?"

,,Uvidíš, prostě střílej!" Doufal jsem, že Nancy je zase nabitá a rozpálená. To s tim štítem se mu nevyplatilo. Řemdih už sice pozvolna plachtil, ale z takovéhle blízkosti je Lupára mnohem účinější. Schytal to naplno, přes skleněnou výplň, přímo do ksichtu. Z obou hlavní naráz. Ocelovej kýbl zmizel, rohy taky.

Vzduchem rotovala rozšklebená hlava, kterou zdobily střepy skla a ve světle dohořívajících těl to vypadalo fakt skvěle. Zbytek těla udělal jakoby úkrok stranou a žuchnul na hromadu ohořelých nešťastníků. Krásně to čvachtlo.

Dveře vážily asi tunu, tak nám to zabralo asi minutu, než jsme zase stáli pevně na nohou.

,,Ty vole, Frenky, to bylo vo fous. Eště chvilku a byly by z nás karbanátky. Jdeme."

,,To máš recht a přestaň už mluvit o jídle!"

Ve vlaku už nikdo nebyl. Termoskeny taky nic nezaznamenaly. Tak jsme to střihli přes nástupiště rovnou na povrch. "Vítá vás stanice Jízdecká".

,,Než vylezeme ven, musíme skontrolovat zbraně a munici, tam nahoře nás nic dobrýho nečeká". Řekl Frenky.

Jak jsem tak seděl na schodech a kontroloval výbavu, uviděl jsem v rohu chodby plyšovýho medvídka, byl špinavej, ale furt tak trošku růžovej. Kurva, to snad. Ne. Veděl jsem to, ale nechtěl si to přiznat. Na tomhle místě, před pěti lety, jsem přišel vo rodinu. A ten plyšák je... Už na to nemůžu myslet. Musim to z tý palice dostat.

Ten řev museli slyšet a já byl rád, bylo mi to jedno.

,,Vy hajzlové, dneska budeme účtovat a vy nemáte dost peněz na zaplacení."

Pak jsem se rozběhl, Frenky to už pochopil a vydal se za mnou. Jízdecká se dnes bude topit v krvi. Bude to "Krvavá Jízda" !!!

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  6

  Bleeding Edge

  5

  Resident Evil Resistance

  7

  Ion Fury

  8

  MotoGP 20

  7

  Minecraft Dungeons

  8

  Trials of Mana