thumbnail

Zítra vychází next-gen verze hry Metro Exodus, launch trailer

Martin Šmíd , 17.06.2021 16:04,  45

Už zítra vyjde pro konzole nové generace PlayStation 5 a Xbox Series X/S akční hra Metro Exodus, která bude mít podporu pro 4K rozlišení a 60fps, navíc s podporou pro ray-tracing, který je použit pro globální nasvícení. Vylepšení se přitom netýká jen samotné hry, ale i všech rozšíření. Jen dodáme, že pokud vlastníte hru Metro Exodus pro konzole PlayStation 4 a Xbox One, budete moci provést bezplatný upgrade. Každopádně před malou chvilkou vypustili vývojáři ze studia 4A Games launch trailer na next-gen verze, na který se můžete podívat níže v novince.

„Metro Exodus je vynikající akční hra, jejíž největší devízou je bez pochyb skvěle napsaný příběh s uvěřitelnými postavami, které si prostě a jednoduše oblíbíte. Oproti předchozím dílům je navíc i daleko rozmanitější, nabízí i otevřenější úrovně s vedlejšími úkol a dává vůbec více volnosti. Přesto si pořád zachovává charakteristické prvky a hlavně opravdu hutnou atmosféru post-apokalyptického světa. Hru trochu sráží dolů umělá inteligence a časté bugy, ale nic nemění na tom, že si ji užijí jak fanoušci předchozích dílů tak samotného žánru,“ napsali jsme v recenzi s hodnocením 9/10.

Zdroj: Tisková zpráva

Digital Foundy se mohlo v posledních dnech podívat na Xbox Series X/S verze hry a už včera přineslo rozsáhlý test. Podle něj se vizuální stránka oproti předchozí generaci rapidně zlepšila, ať už díky kvalitnějším texturám, rozlišení nebo ray-tracingu, navíc hra běží celkem stabilně při 60fps. Co se týče rozlišení, tak to se na Xbox Series X pohybuje mezi 4K a 1080p dle náročnosti scény, přičemž největší hodnotu Digital Foundy naměřilo 1728p. Konzole Xbox Series S je na tom hůře s rozlišením, což ale není překvapení. Rozlišení se většinou pohybuje mezi 1080p a 512p.

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  5

  Alex Kidd in Miracle World DX

  8

  Tribes of Midgard

  8

  F1 2021

  4

  Dungeons and Dragons: Dark Alliance

  10

  Ratchet & Clank: Rift Apart

  8

  Sniper Ghost Warrior Contracts 2