thumbnail

Zemřel Robert A. Altman, prezident a zakladatel společnosti ZeniMax Media

Martin Šmíd , 04.02.2021 19:10,  26

Dnes pro vás máme velmi smutnou zprávu. Před pár minutami k nám doletěla informace, že ve věku 73 let zemřel zakladatel a zároveň CEO společnosti ZeniMax Media, Robert Altman. Ten začínal svoji kariéru jako právník ve Washingtonu DC, přičemž v roce 1999 se rozhodl rozšířit své obchodní zájmy a ve spolupráci s Christopherem Weaverem, jenž byl zodpovědný za provoz Bethesdy, založil společnost ZeniMax Media. Mezi prvními investory byl Robert Trump, bratr bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Weaver následně opustil společnost, přičemž pod vedením Altmana se z Bethesdy stal velký herní vydavatel, který nejprve stavěl úspěch na své sérii The Elder Scrolls. V roce 2007 získala společnost ZeniMax Media finanční prostředky na nákup úspěšných značek, mezi nimiž byl Fallout, Quake nebo Doom.

Oznámení o smrti Roberta Altmana šokovalo celý videoherní i filmový průmysl, protože byl ženatý s hvězdou Wonder Woman, Lyndou Carterovou, s níž má dvě děti. Jeho syn James Altman pořád pracuje v Bethesdě. „Jsme hluboce zarmouceni, že vám musíme říci o smrti Roberta A. Altmana, našeho zakladatele a generáního ředitele. Byl to mimořádný vůdce a ještě lepší člověk," stojí v oznámení Bethesdy.

„Jsem neuvěřitelně smutný ze zprávy, že jsme ztratili průmyslovou ikonu, partnera i blízkého přítele. Posílám lásku i sílu jeho rodině a všem týmům v ZeniMaxu a Bethesdě v této velmi těžké době," napsal na twitter Phil Spencer, šéf Xbox divize Microsoftu, který v minulém roce ZeniMax Media koupil. Uznávaný herní novinář Jason Schreier na twitteru napsal, že Robert Altman byl milován všemi zaměstnanci v Bethesdě, kteří byli informací o jeho smrti šokováni.

Zdroj: Tisková zpráva

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  9

  Tales of Arise

  8

  WRC 10

  8

  Alan Wake Remastered

  8

  Far Cry 6

  7

  Back 4 Blood

  6

  King’s Bounty II