Wonderbook: Walking With Dinosaurs

RECENZE 14

PS3

Konzolista
 
 
Wonderbook: Walking With Dinosaurs ( Wonderbook: Walking With Dinosaurs )
8 10 1

Wonderbook: Walking With Dinosaurs

Martin Šmíd, 22.11.2013 15:30

Wonderbook: Book of Spells byl jednoznačný úspěch pro Sony, u nás navíc šlo o nejprodávanější hru pro Playstation 3, čemuž pomohla jistě i povedená česká lokalizace. O několik měsíců později jsme tu měli detektivku Diggs Nightcrawler, která se rovněž povedla, navíc ukázala, že s knížkou Wonderbook se dají vyprávět i propracovanější příběhy, a neslouží tak jen k nejrůznějším minihrám. V těchto dnech se pro Wonderbook dostává na pulty obchodů nová část, která je opět originální a ukazuje celou řadu dalších možností.

V prvním odstavci jsem mluvil pochopitelně o hře Walking With Dinosaurs, kterou vytvořila Sony/ Supermassive Games ve spolupráci s BBC. Tedy hře. Samozřejmě, když se podíváme na dinosauří dobrodružství pořádně, jedná se spíše o interaktivní encyklopedii, což ale rozhodně není ke škodě. Už docela dlouho jsme tu neměli něco, u čeho by se člověk nejen dobře pobavil, a je jedno, kolik mu je let, ale hlavně něčemu naučil naprosto nenásilnou formou, takže přijít s něčím takovým je jednoznačné plus, a je možná škoda, že tu podobných “učebnicí“ není více. Walking With Dinosaurs tak ukazuje nové možnosti Wonderbooku, a nyní jen doufat, že to u tohoto pokusu neskončí. Než se dám do samotného popisu a zhodnocení jednotlivých částí, tak jen zmíním, že k hraní potřebujete pochopitelně knížku Wonderbook, ale také kamerku Playstation Eye a jeden pohybový ovladač Playstation Move. Nic více nepotřebujete, a i jako v předchozích případech, hra není náročná na velikost místnosti, můžete si sednout klidně před televizi, když kamerku dobře umístíte. Jen musíte počítat s dobře osvětlenou místností.

Stejně jako předchozí záležitosti pro Wonderbooku je i Walking With Dinosaurs rozdělen do několika kapitol, které se pak dělí ještě na dvě části. Kapitoly jsou rozumně rozděleny na jednotlivé kontinenty, na kterých archeologové nacházejí vždy jiné dinosaury, navíc i podle času, kdy žili. Budete tak svědky zrodu dinosaurů a budete i u toho, až vymřou díky obřímu meteoritu. Herní svět se vám vždy zhmotní na knížce Wonderbooku, jejíž ovládání je opět velmi jednoduché a hlavně díky pohybovému ovladači Playstation Move i přesné. Během hraní se budete dozvídat nejen spoustu informací o dávno vymřelých plazech (každá kapitola sleduje jinou skupinku dinosaurů, kteří tu mají jména jako ve filmu Putování s dinosaury 3D – Pachyrhinosaurus Jehlička nebo Argentinosaurus Bouřlivák), ale i dalších živočiších. Také padne několik informací i o naší Zemi, i o tom, jak se postupně vyvíjela, takže encyklopedie obsahuje opravdu hodně zajímavých informací, které možná ani nevíte. Během povídání se určitě vyplatí dávat pořádně velký pozor, protože hra před vás občas hodí nějakou tu otázku, na kterou musíte odpovědět, a samozřejmě na konci kapitoly je vždy velký kvíz. Otázky jsou ale většinou docela primitivní, a kolikrát se mi stalo, že bych na ně dokázal odpovědět i bez hraní, prostě stačilo trochu nad vším zauvažovat.

Zatím jsem se zmiňoval jen o tom, co Walking With Dinosaurs přináší z pohledu encyklopedie, a to jsou zajímavé informace o prehistorických tvorech nebo rostlinách. Samozřejmostí jsou ovšem i nejrůznější minihry, kterých je na začátku docela dost, ale i tak se postupem času začnou opakovat, jen je tedy provádíte na jiných dinosaurech nebo scénách. Každopádně během hraní nebudete jen hledat dinosaury na obrazovce, ale občas je i nakrmíte nebo budete svědky nějakého toho souboje, v němž rovněž budete mít určitou roli, a to nejen tu diváka. Poté tu jsou i čistě archeologické minihry, v nichž budete dinosaury nejen vykopávat a z kostí je skládat, ale i skenovat, abyste se dozvěděli další zajímavé informace. Takový menší ráj pro fanoušky těchto potvor. Pokud jste jako děti někdy snili o tom být archeologem, abyste mohli popadnout do ruky kladívko, štětec nebo pilu pro vykopávání dinosaurů, zde se vám splní.

Pokud si budete dávat na čas a vyslechnete naprosto vše, od normálního povídání po informace na speciálních kartách, není problém, aby vám Walking With Dinosaurs vydržel nějakých pět až šest hodin, což je rozhodně pěkný čas, když si vezmete, za jakou cenu se prodává. Ti nejvíce zapálení fanoušci do dinosaurů se mohou do jednotlivých kapitol vracet a plnit úkoly znovu, pokud některý nedali hned napoprvé na zlatou medaili. Ačkoliv se mohou zdát úkoly na začátku jednoduché, docela často mi naskočila jen stříbrná medaile nebo dokonce bronzová, protože jsem něco přehlédl nebo se nezadařilo podle představ. Walking With Dinosaurs je ale samozřejmě určen především pro školáky a menší hráče, takže neočekávejte nějakou vysokou obtížnost, to zase ne. Takovým menším bonusem tu je pak samostatná část, v níž se dozvíte několik informací o dinosauřích hvězdách filmu Putování s dinosaury 3D.

Walking With Dinosaurs využívá opět rozšířenou realitu, takže kolikrát jste středem vy a váš pokoj, ale samozřejmě to hlavní se odehrává na knížce, kde doslova ožívají před vašima očima dinosauři, kteří jsou velmi detailní, takže si budete občas připadat, jako v Cestě do pravěku. Samozřejmě, ne vše je úplně nádherné, ale myslím si, že o efektech a vysoké míře detailů v prostředí Walking With Dinosaurs není, ale ani tak rozhodně neurazí. Důležitější je, že vše funguje velmi dobře, žádných technických problémů jsem si nevšiml. Pochválit mohu i ozvučení, je vidět, že vývojáři čerpali z oblíbeného stejnojmenného 3D filmu s dinosaury, který jim byl předlohou a měli i k němu licenci. Podařená je i hudba, a nesmím zapomenout ani na český dabing. Walking With Dinosaurs je další hrou, která je kompletně lokalizovaná do češtiny, a vůbec ne špatně. Řekl bych, že až na pár menších chyb je překlad zdařilý a ani netrhá uši.

Wonderbook: Walking With Dinosaurs je nádhernou výpravou do pravěku mezi obří plazy, kterou si užijí jak malí, tak velcí. Během cesty poznáte spoustu druhů dinosaurů nebo rostlin, ale i se zábavnou formou přiučíte o historii naší Země, která je určitě hodně zajímavá. Pro fanoušky obřích ještěrek naprostá povinnost, ale ani ostatní neudělají chybu, pokud už třeba Wonderbook doma mají. Naše doporučení si tak Walking With Dinosaurs jednoznačně zaslouží. Možná zatím nejlepší hra pro interaktivní knížku od Sony.

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  8

  Ghost of Tsushima

  8

  Marvel’s Iron Man VR

  9

  Desperados III

  9

  Creaks

  9

  F1 2020

  8

  Paper Mario: The Origami King