thumbnail

Vývojáři Assassin’s Creed Valhalla se nebojí srovnání s God of War

Martin Šmíd , 02.05.2020 11:53,  145

Akční hra Assassin’s Creed Valhalla nás vezme do období Vikingů, abychom hráli jako Eivor. Hra je svým zasazením hodně blízko poslednímu dílu série God of War, ale v tom vývojáři nevidí problém, protože podle nich jsou obě hry dost odlišné a proto se nebojí ani srovnání. „God of War je skvělý a nebojíme se srovnání. Většina her, které se dotknou tohoto tématu, jsou hodně ovlivněni mytologií. Pak tedy hrajete God of War, setkáte se s Baldurem, se všemi těmi úžasnými postavami a cestujete do fantastického prostředí," říká režisér hry Ashraf Ismail s tím, že Assassin's Creed se bude spíše držet historických událostí a ty si ohýbat podle svých potřeb.

Ubisoft vytváří hru tak, aby přítomnost bohů byla spojená spíše s tehdejším náboženstvím a vírou. „Eivor věří těmto věcem o bozích, a proto věří, že vidí uprostřed bitvy Odina," dodává. Assassin’s Creed Valhalla se tedy bude držet severské mytologie a čerpat z ní, ale ne tak doslovně, jako tomu bylo u Assassin’s Creed Odyssey a řecké mytologie, kde jsme mohli bojovat s mytologickými stvořeními jako Minotaurus nebo Medusa a setkávat s různými bohy.

K Assassin’s Creed Valhalla se vyjádřil v posledních dnech na twitteru i režisér God of War, Cory Barlog. Ten je ze hry nadšený a už se nemůže dočkat, až si ji koncem roku zahraje.

Zdroj: gamespot

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  9

  Tales of Arise

  8

  Tribes of Midgard

  8

  WRC 10

  7

  The Ascent

  7

  Aliens: Fireteam Elite

  9

  Psychonauts 2