thumbnail

Vývoj hry S.T.A.L.K.E.R. 2 pokračuje dobře

Martin Šmíd , 16.01.2021 12:56,  29

V minulém roce byla konečně představena akční hra S.T.A.L.K.E.R. 2, o níž se mluvilo řadu let, ale nic oficiálního jsme tu neměli. Ta je v současnosti ve vývoji pro PC a konzole Xbox Series X/S, pro které má vyjít s časovou konzolovou exkluzivitou. Následně se pravděpodobně dostane i na PlayStation 5. Každopádně nyní vývojáři vydali na oficiálním blogu Xboxu kratší příspěvek, v němž prozrazují nové informace a vyjadřují se ke stavu vývoje.

„Svět uvidíte očima stalkera jménem Skif. Pamatujte si toto kódové označení, protože ho během hraní hodně uslyšíte. Ve S.T.A.L.K.E.R. 2 tak představujeme zcela nového protagonistu, jehož kroky budou utvářet novou kapitolu v historii Zóny,“ stojí v blogovém příspěvku, v němž se vývojáři vyjádřili i k teaseru, který vydali koncem minulého roku. „Krátká ukázka se odehrává ve zničené škole na okraji mrtvého města Pripyat. Jde o extrémně nebezpečné místo, kde by nikdo nechtěl být ze své vlastní vůle. Místo se nezdá být zcela opuštěné. Skif však nemá moc čas, vypadá to, že ho pronásleduje nebezpečí,“dodávají.

„Nakonec bychom chtěli tímto příspěvkem promluvit o stavu vývoje. Vše pokračuje hladce, včetně vývoje verzí pro konzole Xbox Series X/S. Cílem je dodat co nejvíce kvalitní hru v nejlepší kvalitě na každé ohlášené platformě. Díky rychlému SSD disku, podpoře RTX (XSX i XSS) a rozlišení 4K (XSX) nás těší, že se S.T.A.L.K.E.R. 2 vyvíjí tak, aby byl dokonalým zážitkem, který jsme původně slíbili,“ říkají vývojáři k vývoji. Zatím ale nemáme datum vydání. Občas se mluví o letošním roce, ale na ten to moc nevypadá. Ostatně Microsoft vydal seznam exkluzivních her, které vyjdou v letošním roce pro konzole Xbox, no a mezi nimi S.T.A.L.K.E.R. 2 není.

Zdroj: Tisková zpráva

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  9

  Control Ultimate Edition

  9

  Super Mario 3D World + Bowser's Fury

  6

  Destruction AllStars

  9

  Call of the Sea

  9

  The Nioh Collection

  9

  Persona 5 Strikers