thumbnail

Videospeciál o historii Final Fantasy VII

Leon , 18.06.2020 09:00,  11

Od vydání očekávané PS4 exkluzivity Final Fantasy VII Remake uplynuly už více jak dva měsíce. Ve světle tohoto odstupu a po kladném přijetí ze strany recenzentů, a zejména hráčů, kteří chválili grafiku, hratelnost, příběh a hudbu, můžeme konstatovat, že FF VII Remake se stal velkým trumfem v závěrečné etapě životního cyklu PS4 a také firmy Square Enix. O tom svědčí už jen to, že se hra stala s více jak 3,5 milióny prodaných kusů během tří dnů od data vydání jednou z nejrychleji prodávaných exkluzivit PS4. Zčásti může za tento velký úspěch vynikající pověst, která originální hru z roku 1997 dodnes obchází.

Jelikož FF VII Remake přilákal k sérii FF tisíce nových hráčů, kteří originál nikdy nehráli, nebude úplně na škodu, když si původní hru připomeneme. Partnerský tým z AsiaGeek, který se věnuje japonské kultuře a japonským herním klenotům, připravil na základě našeho scénáře podrobné půlhodinové shrnující video. V něm se dozvíte vše ze zákulisí vývoje původní FF VII, obsahu hry, jejím příběhu, postavách a hudbě, a naleznete zde také odpovědi na to, proč hra navždy vstoupila do historie žánru JRPG a náleží jí významné místo v dějinách značky PlayStation. Video obsahuje vzácné archivní a interní materiály firmy Square z 90. let, kdy byla hra ve vývoji.

FF VII Remake vyšel s roční exkluzivitu na PS4. Po vypršení exkluzivity se hra podívá také na další platformy. V současnosti pracuje Square Enix usilovně na druhé části FF VII Remaku, která vyjde sice až na PS5, ale vývojáři už dlouho dopředu avizují, že tentokrát nás čeká otevřený svět, mnoho nových postav a díky technologickým možnostem next-gen konzolí také úplně jiný sandbox zážitek, který by neměl být limitován dlouhými nahrávacími časy. Vývojáři slibují také brzké vydání druhé části, která by mohla vyjít někdy kolem roku 2022.

Zdroj: Konzolista.cz

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  9

  Devil May Cry 5: Special Edition

  9

  Hitman III

  9

  Call of the Sea

  8

  Immortals Fenyx Rising

  8

  Destiny 2: Beyond Light

  9

  Marvel’s Spider-Man: Remastered