thumbnail

THQ Nordic koupil studia Gunfire Games a Milestone S.r.l

Martin Šmíd , 14.08.2019 09:46,  7

Herní vydavatel THQ Nordic se nadále rozrůstá. Dnes totiž během své finanční zprávy oznámil, že pod svá křídla získal dvě nová herní studia, která hráčům rozhodně neznámá nejsou. Prvním studiem je Gunfire Games. To bylo založeno v roce 2014 a tvoří ho vývojáři ze zrušeného studia Vigil Games, které se proslavilo Darksiders sérií. Není divu, že naposledy toto studio vytvořilo Darksiders 3. V současnosti studio dokončuje akční survival střílečku ze třetí osoby Remnant: From the Ashes, která vychází koncem měsíce. „Nákupem Gunfire Games posilujeme svoji pozici ve Spojených státech a zároveň do svých řad přidáváme zkušený a talentovaný tým, který známe ze spolupráce na Darksiders,“ stojí v oznámení.

Dále pak THQ Nordic koupil italské studio Milestone S.r.l, které znají hlavně fanoušci závodění, protože dlouhé roky přináší nové hry ze sérií MotoGP, MXGP, RIDE, nebo Monster Energy Supercross. Nyní budou další díly vznikat pod novým vydavatelem. Budoucí plány oznámeny nebyly, ale studio Milestone S.r.l má mít v současnosti ve vývoji hned pět nových her.

THQ Nordic oznámilo kromě získání dvou nových herních studií i nákup investiční společnosti Goodbye Kansas Game Invest a s ní i menší investice do vývoje her ve studiích Palindrome Interactive, Fall Damage, Neon Giant, Kavalri a Framebunker. Součástí této akvizice byly i kompletní práva na připravovanou hru Biomutant.

Zdroj: Tisková zpráva

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  9

  Hitman III

  8

  Destiny 2: Beyond Light

  7

  Cyberpunk 2077

  9

  Marvel’s Spider-Man: Remastered

  9

  Devil May Cry 5: Special Edition

  6

  Chronos: Before the Ashes