thumbnail

Střípky informací o hře The Lord Of The Rings – Gollum

Martin Šmíd , 04.01.2020 00:49,  14

V březnu minulého roku společnosti Daedalic Entertainment a Middle-earth Enterprises dnes totiž oznámily spolupráci, výsledkem níž bude příběhová akční adventura The Lord Of The Rings – Gollum. Ta je naplánována pro rok 2021 pro PC a pravděpodobně next-gen konzole PlayStation 5 a Xbox Series X. Poslední číslo magazínu EDGE přineslo preview na tuto hru, z něhož nyní unikají první informace.

Jak už název hry napovídá, hlavním hrdinou bude Glum, jehož cesta započne ve věži Barad-dûr v Mordoru, kde byl nějakou dobu vězněn před událostmi z filmové i knižní trilogie. Jenom v Mordoru se ale hra odehrávat nebude, máme se podívat i do dalších míst po celé Středozemi, přičemž vývojáři slibují velké levely s možností průzkumu, propracovanými úkoly i velký důraz na stealth prvky. Ve hře máme potkávat řadu známých tvorů a nebudou chybět ani Nazgûlové, prstenové přízraky.

„Nechceme oslovit pouze lidi, kteří viděli filmy. Náš Glum i proto nevypadá jako Andy Serkis. Uvidíte, jak se Glum postupně vyvíjí. Vidíte ho nejprve jako lidskou bytost, než ho Prsten ovládne a zničí. Už od začátku jsme věděli, že musíme vytvořit hlavního hrdinu, jehož budete moci milovat, ale zároveň se ho budete bát. A věřte mi, že občas opravdu nahání hrůzu,“ říká producent hry Kai Fiebig.

Důležitým prvkem má být i ona rozdvojená osobnost Gluma, pro kterou je znám. Díky ní bychom se ale měli dozvědět i více informací o minulosti Sméagola, ale zároveň bude mít i dopad na samotného hlavního hrdinu během hraní. I proto bude Glum/Sméagol hodně věcí komentovat během hraní, což nebude dle vývojářů vypadat tak komicky, když sám se sebou neustále mluví. Zároveň mají u něj probíhat různé konflikty, přičemž má být na hráči, jestli si nakonec vybere Sméagola a jeho cestu nebo Gluma, který bude agresivnější. Ačkoliv hra nabídne hodně nestandardní pohled na události, tak vývojáři chtějí být věrní knižní předloze a zároveň i používají různé dodatky a nákresy, které vytvořil přímo J.R.R. Tolkien.

Více se snad dozvíme v dohledné době, a určitě bychom už rádi viděli ze hry i první záběry.

Zdroj: gamesradar.com

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  7

  Nintendo Switch Sports

  5

  Chrono Cross: The Radical Dreamers Edition

  9

  LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

  9

  Moss: Book II

  6

  Lucky's Tale

  8

  Sifu