thumbnail

Střípky informací o Death Stranding

Martin Šmíd , 30.05.2019 12:40,  66

Včera jsme se dočkali nového traileru na akční hru Death Stranding, na níž několik let pracuje Hideo Kojima se svým novým týmem. Dozvěděli jsme se i datum vydání, přičemž následně přinesl oficiální PlayStation magazín několik dalších informací. Prvním bodem je příběh, odehrávající se v post-apokalyptické Americe, v níž civilizace téměř zanikla a hlavní hrdina se bude muset pokusit lidstvo znovu propojit a obnovit. Nebude to ale mít jednoduché, protože po otevřeném světě se pohybují stvoření nazývaná Beached Things, která jsme mohli vidět prakticky ve všech trailerech a budou představovat vždy obrovskou hrozbu. Nebudou ale tím jediným, co bude hlavního hrdinu ohrožovat.

Dále magazín zdůrazňuje, že ve hře Death Stranding nebude prakticky existovat smrt a tedy konec. Pokud hlavní hrdina zemře, ocitneme se v jakési posmrtné, značně pokroucené říši, z níž budeme muset uniknout. S tím se pojí další informace, že každá smrt má ve hře následky, ať už jde o smrt hlavního hrdiny nebo nepřátel, kteří se přesunou po smrti do zmíněné posmrtné říše, kde se následně s nimi hlavní hrdina opět střetne. Lepší proto má být je obcházet, případně jejich smrti předcházet. „Zabíjením nepřátel není nikdy řešením,“ dodává PlayStation magazín. Že bude Death Stranding i hodně stealth hrou, se dalo u Kojimy čekat, když má za sebou sérii Metal Gear Solid.

Posledním bodem je online podpora, která byla oznámena prakticky už během prvního představení Death Stranding. Půjde o asynchronní multiplayer, kdy s dalšími hráči budeme moci sdílet nalezené truhly, zásoby a třeba i bezpečná místa, abychom společně obnovili společnost. Kojima ovšem zdůrazňuje, že ostatní hráče nebudeme moci ve světě přímo potkat. Death Stranding je hlavně příběhová akční hra pro jednoho hráče, kterou budou online prvky obohacovat, ale přímo na nich nestojí.

Zdroj: Tisková zpráva

Několik nových záběrů z japonské verze traileru 

Obrázky

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  9

  Desperados III

  7

  Destroy All Humans!

  8

  Nioh 2 - DLC The Tengu's Disciple

  9

  F1 2020

  10

  The Last of Us Part II

  6

  Assetto Corsa Competizione