thumbnail

Spencer: Xbox Scarlett nebude podporovat VR

Martin Šmíd , 26.11.2019 11:41,  156

Možná si ještě pamatujete, jak Phil Spencer oznámil konzoli Project Scorpio (Xbox One X) a uvedl, že bude podporovat prémiový VR zážitek. Podpora pro virtuální realitu ale nikdy na tuto konzoli nedorazila a podle Spencera se nechystá ani pro plánovanou konzoli nové generace Xbox Scarlett, která vyjde příští rok. V minulosti Spencer řekl, že se VR na konzole Xbox dostane až ve chvíli, kdy nepůjde jen o pokus, a hry nebudou jen menšími hříčkami či technologickými demoverzemi. Nyní se k tomuto výroku vrátil a trochu se i omluvil, protože nechce snižovat práci a úsilí vývojářů. Zároveň ale dodal, že hráči na konzolích Xbox nemají o VR hry zájem, a proto podporu zatím nepřipravují.

„S VR mám problém, a to ten, že je dost izolující, a já si myslím, že hry jsou společenskou zábavou. Vždy reagujeme na to, co po nás zákazníci budou chtít, a VR nikdo nechce,“ říká Spencer. Pokud někdo VR chce vyzkoušet, má podle Spencera možnost na PC či jiných platformách. Na Xboxu to ale v dohledné době nebude. „Myslím, že jednou bychom mohli VR přinést, ale není to něco, na co se nyní soustředíme,“ dodává.

Zdroj: stevivor.com

UPDATE: Ke slovům Phila Spencera se vyjádřil Shuhei Yoshida ze Sony. Ten na twitteru napsal, že často usilovně pracují na věcech, na které se zákazníci neptají. 

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  8

  Hunt: Showdown

  9

  DOOM Eternal

  8

  Resident Evil 3

  9

  Ori and the Will of the Wisps

  6

  Bleeding Edge

  6

  Classic Snake Adventures