thumbnail

Spencer: SSD v XSX můžeme použít jako virtuální paměť, chválím Sony za investování do SSD

Martin Šmíd , 02.01.2020 12:23,  47

Koncem letošního roku se dočkáme nových konzolí a jejich velkou předností bude přítomnost rychlých NVMe SSD disků, s nimiž chce Microsoft i Sony eliminovat nahrávací časy u her. Tyto rychlé disky ovšem podle Phila Spencera umožní vytvořit i jakousi virtuální paměť RAM, kterou mohou vývojáři dále využívat k vytvoření co nejdetailnějších světů.

„SSD mohou vývojáři díky jeho rychlosti využít prakticky jako virtuální paměť RAM. Čas přístupu k této paměti se blíží k tomu, co vidíme u současné konzolové generace. SSDčko bude pochopitelně pořád pomalejší než rychlá paměť GDDR6, která je tou hlavní. Možnost ale přenášet data mezi CPU a GPU pomocí SSDčka umožní vývojářům vytvářet bohatší herní světy, které navíc budou i plynulejší. Nejen z hlediska načítání. Designér se už nemusí starat o konec GDDR6 paměti a začátku SSD,“ říká Phil Spencer v rozhovoru pro německý magazín PCGamesHardware, jehož tým ve spolupráci s AMD v posledních měsících hardware nové konzole hodně ladil.

Přitom Phil Spencer pochválil i konkurenci v podobě Sony, která do SSD disku také investuje a bude tedy součástí konzole PlayStation 5. „Libí se mi, že Mark Cerny a jeho tým v Sony rovněž investují do SSD pro PlayStation 5. Společná instalovaná základna konzolí umožní, aby vývojáři daleko více využívali jejich hardwarové možnosti. Nemám devkit PS5 a ani náš tým starající se o Minecraft, ale bude vzrušující vidět, jak vývojáři využívají tato nová řešení,“ dodává.

Zdroj: wccftech.com

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  9

  Ghost of Tsushima: Legends

  8

  Sackboy A Big Adventure

  8

  Nioh 2 - DLC Darkness in the Capital

  8

  Crash Bandicoot 4: It's About Time

  7

  Watch Dogs: Legion

  7

  FIFA 21