thumbnail

Spekulace: Project Scarlett nabídne GPU s výkonem 12 TFlops, osmijádrové CPU s taktem 3.5 GHz a 16 GB paměti

Martin Šmíd , 09.12.2019 19:39,  115

Začátkem příštího roku bychom se měli dozvědět finální specifikace připravovaných konzolí PlayStation 5 a Xbox Scarlett, které se začnou prodávat za nějakých dvanáct měsíců. Server Windows Central v minulosti prokázal, že má velmi dobré informace, co se hardwaru i softwaru od Microsoftu týče, přičemž nyní přinesl článek, v němž zmiňuje specifikace nové konzole Project Scarlett. Ty měl získat od několika svých velmi dobrých zdrojů, ačkoliv dodává, že pořád se jedná o spekulace a nic není oficiálně potvrzeno. Každopádně v článku je zmíněn grafický čip na technologii Navi s výkonem 12 TFlops s podporou Ray-tracingu. Ten bude obsažen ve verzi konzole s označením Anaconda, zatímco slabší Lockhart má mít GPU o výkonu 4 TFlops, což se shoduje s informacemi Kotaku.

Obě konzole pak mají mít osmijádrové CPU od AMD na Zen 2 architektuře s taktem kolem 3.5 GHz. Lockhart by měl být i ohledně CPU o něco slabší, ale ne o moc. Co se týče paměti, tak výkonnější verze konzole má mít v základu 16 GB GDDR6 paměti, přičemž 3 GB si pro sebe zabere systém a 13 GB budou mít vývojáři na hry. Microsoft už během oznámení potvrdil, že vývojáři budou moci využít i rychlý SSD disk, který bude v případě potřeby možné použít i jako virtuální paměť.

Dále jsme se dozvěděli, že Microsoft počítá s plnou zpětnou kompatibilitou, takže si zahrajete na konzoli Xbox Scarlett všechny hry z konzole Xbox One i zpětně kompatibilní hry z konzolí Xbox 360 a Xbox. Navíc vývojáři nebudou muset vydat ani update, aby hry běžely na nové konzoli lépe. Třeba Monster Hunter World se snaží na konzoli Xbox One X dosáhnout na 60 snímků, ale moc se mu to nedaří, zatímco na konzoli Xbox Scarlett jde v cílovém frameratu po celou dobu. Je ale jasné, že pokud má hra zámek na 30 fps, v lepším frameratu bez updatu nepoběží.

Zdroj: Windows Central

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  8

  Outriders

  9

  Returnal

  9

  Resident Evil Village

  8

  New Pokémon Snap

  8

  Monster Hunter Rise

  8

  Oddworld: Soulstorm