thumbnail

Spekulace: Odhaleny specifikace GPU u konzolí nové generace

Martin Šmíd , 30.12.2019 20:54,  180

V posledních dnech tohoto roku se internetem šíří celkem zajímavá, ale nikým oficiálně nekomentovaná spekulace. Podle ní mělo dojít k odhalení specifikací GPU u konzolí nové generace. Od Microsoftu víme, že konzole Xbox Series X má mát GDDR6 paměti a GPU na technologii Navi s výkonem zhruba 12 terflops (56 výpočetních jednotek s taktem 1800 MHz), navíc přímo hardware se má starat o vykreslování Ray-tracingu.

Sony zatím výkon své nové konzole PlayStation 5 nekomentovala, a i proto je tu prostor pro různé spekulace. Ta poslední tvrdí, že GPU má mít výkon zhruba 9.2 teraflops (36 výpočetních jednotek s taktem 2000 MHz), má využívat GDDR6 paměti jako konkurence a Ray-tracing nebude řešen přímo hardwarem. A tady začíná trochu spekulace skřípat, protože Sony dříve oficiálně oznámila, že Ray-tracing bude vypočítávám rovněž hardwarově. Viz naše předchozí novinka čerpající z rozhovoru s Markem Cernym, hlavním architektem konzole PlayStation 5 - link . Došlo ke změně? To zatím nevíme.

Richard Leadbetter z Digital Foundry se na údajně specifikace podíval a dodal, že ačkoliv podle nich PlayStation 5 má nabídnout nižší výkon, i tak půjde o velmi výkonné zařízení, s nímž by Sony mohla nasadit cenu 399 dolarů/euro. Jsou to ale jen spekulace, jak ostatně sám Leadbetter dodává a musíme si počkat na oficiální vyjádření ze Sony.

Zdroj: Tisková zpráva

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  8

  Nioh 2 - DLC Darkness in the Capital

  7

  Watch Dogs: Legion

  9

  Ghost of Tsushima: Legends

  8

  Doom Eternal: The Ancient Gods Part 1

  7

  Call of Duty: Black Ops Cold War

  5

  Godfall