thumbnail

Sony podle vydavatele VR her plánuje na letošní rok nový headset PlayStation VR pro PlayStation 5

Martin Šmíd , 20.01.2020 21:04,  60

V posledních dnech se vyrojilo hned několik spekulací či zaručených informací ohledně konzole PlayStation 5, což je jen výsledek pokračujícího mlčení Sony. Bohužel jde ve většině případů jen o zbožná přání fanoušků, a už teď je jasné, že ne vše se vyplní. Nyní ovšem s náhledem do budoucnosti přišel herní vydavatel VR Education Ltd, který se zaměřuje hlavně na VR hry a pro PlayStation 4 respektive PlayStation VR vydal hry Apollo 11 VR a Titanic VR. Podle jeho nové zprávy shrnující poslední finanční rok chystá Sony už na letošní rok novou verzi svého headsetu PlayStation VR, který vyjde zároveň s konzolí PlayStation 5. „V roce 2020 uvidíme, jak Sony vydává konzoli PlayStation 5 a novou verzi PlayStation VR headsetu, který rozšíří uživatelskou základnu. Budeme podporovat toto zařízení připravovanými hrami,“ stojí v tiskové zprávě.

I když informace pochází přímo od herního vydavatele a je tedy daleko důvěryhodnější jak od nějakého neznámého uživatele na redditu nebo Neogafu, pořád musíme počkat na oficiální oznámení od Sony. Není to ovšem zase tak dávno, co se o případné nové verzi PlayStation VR rozpovídal Dominic Mallinson ze Sony. Před zhruba rokem řekl, že v současnosti pracují na nové verzi či verzích, ale zatím nejsou plně rozhodnuty o novinkách, které by případný nový headset přinesl.

Společnost Sony začátkem letošního roku oznámila, že už prodala přes 5 milionů headsetů PlayStation VR. Jde tak o nejúspěšnější a nejprodávanější VR headset na trhu. Pokud ale bude chtít Sony držet krok s PC konkurencí, která nové verze svých headsetů chrlí celkem často, navíc se zajímavými novinkami, nový PlayStation VR je naprostou nutností. Už nyní současná verze zaostává jednak rozlišením, ale také je limitována PlayStation Move ovladači.

Zdroj: wccftech.com

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  8

  Assassin’s Creed Valhalla

  9

  Astro's Playroom

  5

  Bright Memory

  7

  FIFA 21

  7

  Call of Duty: Black Ops Cold War

  8

  Sackboy A Big Adventure