thumbnail

Sony oznámila VR headset nové generace pro PlayStation 5

Martin Šmíd , 23.02.2021 15:17,  43

Společnost Sony dnes na oficiálním PlayStation blogu oznámila, že v současnosti připravuje VR headset nové generace, který bude určen pro konzoli PlayStation 5. Ten přijde i s novými ovladači a řadou vylepšení.

„Před více jak čtyřmi lety jsme vydali PlayStation VR, abychom nabídli nový způsob hraní her na PS4, který poskytuje mnohem silnější pocit přítomnosti a hlubší ponoření hráčů do herních světů ve srovnání s tradičními hrami. Viděli jsme na headsetu skvělé zážitky, včetně her jako Astro Bot: Rescue Mission, Tetris Effect, Blood & Truth, Moss, Beat Saber a Resident Evil 7 biohazard. Dnes s potěšením oznamujeme, že náš VR systém nové generace je ve vývoji pro PlayStation 5 a umožní dokonalý zážitek s dramatickým skokem ve výkonu a interaktivně. Po nasazení našeho nového headsetu hráči pocítí ještě větší ponoření do herních světů. Neustále inovujeme náš VR systém, aby naši fanoušci mohli i nadále zažívat jedinečné zážitky, které jsou synonymem pro PlayStation. Bereme vše, co jsme se naučili od našho prvního headsetu a vylepšujeme vše, od rozlišení a zorné pole až po input. S PS5 se propojí pomocí jediného kabelu, což zjednoduší nastavení a umožní i věrný vizuální zážitek. Jednou z inovací, ze které jsme nadšeni, je náš nový VR ovladač, který bude zahrnovat některé z klíčových funkcí DualSense gamepadu, ale má rovněž skvělou ergonomii. Je to jeden z příkladů technologie budoucnosti, kterou máme ve vývoji, aby odpovídala naší vizi pro celou novou generaci her a VR zážitků,“ stojí v oznámení.

V něm ještě stojí, že VR headset je stále ve vývoji a proto nevyjde v letošním roce. Sony chtěla, aby hráči už nyní věděli, že nový VR headset připravuje a vyjde pro PlayStation 5. „S naším novým VR headsetem, který v současnosti vytváříme, je náš závazek k virtuální realitě jako mediu pro hry silnější než kdy dříve. Těšíme se na sdílení dalších podrobností,“ stojí v oznámení.

Zdroj: Tisková zpráva

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  5

  Hood: Outlaws & Legends

  10

  Ratchet & Clank: Rift Apart

  9

  Resident Evil Village

  6

  Biomutant

  8

  MotoGP 21

  9

  Final Fantasy VII Remake Intergrade