thumbnail

Sony oznámila, jaké příslušenství pro PS4 bude fungovat na PS5

Martin Šmíd , 03.08.2020 14:31,  57

Společnost Sony před malou chvilkou oznámila, jaké příslušenství z konzole PlayStation 4 bude fungovat bez větších problémů i na připravované next-gen konzoli PlayStation 5. Podle očekávání bude podporována drtivá většina gamepadů, volantů a tak dále, na další informace se podívejte níže.

Sony před několika týdny oznámila i zcela nové příslušenství pro konzoli PlayStation 5, které bude dostupné koncem letošního roku. To zahrnuje nový gamepad DualSense s adaptivními triggery a haptickou odezvou, ale také nabíjecí stojánek, dálkový ovladač či nový headset. Cena tohoto příslušenství zatím stanovena nebyla. Do budoucna se pravděpodobně počítá i s novou verzí headsetu pro virtuální realitu PlayStation VR. Na jeho oznámení si ale v tuto chvíli musíme počkat. Každopádně původní verze headsetu z PS4 bude s PS5 kompatibilní, jak už v minulém roce potvrdil přímo Mark Cerny.

Zdroj: Tisková zpráva

 • Speciální příslušenství jako volanty k závodním hrám, akade sticky nebo fight sticky budou fungovat na PS5 hrami a vybranými PS4 hrami
 • Platinum a Gold Wireless headset a další headsety od třetích stran, které se připojují skrze USB Port nebo audio jack, budou fungovat na PS5
 • DualShock 4 bezdrátový gamepad a další licencované gamepady budou fungovat s podporovanými PlayStation 4 hrami
 • PlayStation Move ovladače a PlayStation VR Aim Controller bude fungovat s PlayStation VR hrami.

Bude DualShock 4 kompatibilní s PS5 hrami?

Ne, hry budou podporovat pouze DualSense a jeho nové možnosti

Bude PS kamera kompatibilní s PS5?

Ano, kamera bude kompatibilní pro možnost hrát hry na PSVR. Bude ale vyžadovat speciální adaptér, který bude uživatelům PSVR poskytnut bez dalších nákladů. Podrobnosti, jak adaptér získat, budou oznámeny později. 


 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  8

  Gears Tactics

  5

  Bright Memory

  8

  DiRT 5

  7

  The Dark Pictures Anthology: Little Hope

  8

  Doom Eternal: The Ancient Gods Part 1

  8

  Nioh 2 - DLC Darkness in the Capital