thumbnail

Sony má odhalit nový Silent Hill už velmi brzy

Martin Šmíd , 21.05.2020 19:48,  49

O možném návratu Silent Hill série se v poslední době napsalo opravdu hodně. Nyní spekulace znovu rozvířil známý insider Dusk Golem, který má velmi dobré informace třeba o Capcomu a sérii Resident Evil, ale také pravidelně informuje i o jiných hrách, které vytvářejí japonská studia. Podle jeho informací v roce 2018 oslovilo Konami několik studií po celém světě, aby přišla s nápady na jakýsi restart série i epizodickou záležitost ve stylu The Walking Dead od Telltale. Tuto informaci získal Dusk Golem od svého kamaráda, který měl být jedním z oslovených vývojářů a dokonce měl mít možnost si přečíst maily od Konami.

Zdroj: twitter

Další Informace, které zmiňuje, už nemůže přímo ověřit, ale má je z dobrých zdrojů, a vlastně jen potvrzují to, o čem se nějakou dobu spekuluje.

 • Nový Silent Hill je ve vývoji v SIE Japan Studios a vzniká exkluzivně pro PlayStation 5
 • Režisérem je Keiichiro Toyama (Silent Hill, Siren a Gravity Rush), hudbu má skládat Akira Yamaoka a za vizuální zpracování je zodpovědný Masahiro Ito
 • Na hře pracuje hodně vývojářů, kteří v minulosti vytvořili Siren a Gravity Rush
 • Sony nemá zájem koupit značku Silent Hill, jen si ji vypůjčila
 • S hrou nemá nic společného Kojima Productions
 • Nejde o remake, ale o soft restart série, kterým chce Sony oslovit nejen fanoušky, ale i nové hráče. Ti tak nemusí znát předchozí díly.
 • V současnosti už existuje hratelné demo a Sony hodlá hru ukázat v brzké době při první prezentaci konzole PlayStation 5

I když pochází informace z důvěryhodného zdroje, je nutné k nim přistupovat obezřetně a čekat na oficiální oznámení ze strany Konami nebo Sony. 

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  9

  Super Mario 3D All-Stars

  7

  Battletoads

  8

  Mortal Shell

  8

  Paper Mario: The Origami King

  7

  Marvel’s Avengers

  8

  WRC 9