thumbnail

Sony má na první prezentaci PS5 ukázat, čeho je konzole schopná

Martin Šmíd , 29.05.2020 09:47,  120

Tento týden několik zdrojů uvedlo, že Sony na příští týden plánuje první prezentaci věnované konzoli PlayStation 5, která bude hlavně o hrách. Nyní se o ní trochu více rozpovídal redaktor serveru VentureBeat, Jeff Grubb. Ten na twitteru napsal, že Sony si je moc dobře vědoma toho, že první prezentace Microsoftu ohledně her pro Xbox Series X nebyla moc kvalitní a snesla se na ní kritika. Té se chce vyhnout, a proto hodlá na své první prezentaci ukázat, čeho je konzole schopná. Mají tak být prezentovány hry běžící na reálném hardwaru konzole PlayStation 5. Kdy bude tento event oznámen, zatím nevíme. Pokud by se ale měl uskutečnit skutečně 3. června, oznámení by přišlo nejpozději příští týden v pondělí. Jeff Grubb ovšem není jediný, kdo se rozpovídal o plánech společnosti Sony s konzolí PlayStation 5.

Redaktorka Kinda Funny Games Alanah Pearce nyní uvedla, že v plánu bylo několik prezentací ohledně konzole PlayStation 5, ale vedení Sony je zamítlo. „SIE se už snažila o několik prezentací během tohoto roku, a to vím díky několika vývojářům, kteří měli být součástí, ale nakonec je někdo z vedení Sony zrušil. Chtějí totiž, aby prezentace byly na profesionálnější úrovni a ne něco, co je dopředu nahrané. Tím pádem nechtěli jít někam se skupinkou vývojářů a něco nahrát, což mělo být pro vývojáře hodně frustrující. Vedení Sony prostě nechce mít prezentace, které budou streamovány z domova. Dá se tedy předpokládat, že červnový event bude většího charakteru,“ říká.

Zatím nevíme, co bude Sony na červnové prezentaci ukazovat. Mluví se hlavně o hrách, které poběží na konzoli PlayStation 5 a ukážou její možnosti. Je ale pravděpodobné, že se dočkáme i odhalení jejího finálního designu. Ostatně Sony začala dle Takashiho Mochizukiho z Bloombergu s výrobou samotné konzole, takže hrozí, že by se mohl objevit neplánovaný únik, což by pochopitelně nebylo moc žádoucí. To má být ostatně i jeden z důvodů, proč Sony odhalila jen tak na svém blogu gamepad DualSense. Ten totiž začala rozesílat vývojářům a svým partnerům, takže riziko úniku bylo obrovské. Určitě si pamatujete, jak před oznámením konzole PlayStation 4 kolovaly na internetu fotky DualShocku 4.

Zdroj: playstationlifestyle.net

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  9

  Desperados III

  6

  Assetto Corsa Competizione

  7

  Mafia II: Definitive Edition

  8

  Trials of Mana

  9

  Borderlands Legendary Collection

  10

  The Last of Us Part II