thumbnail

Sony koupila studio Insomniac Games - UPDATE

Martin Šmíd , 19.08.2019 21:09,  73

Společnost Sony Interactive Entertainment před malou chvílí oznámila, že koupila studio Insomniac Games. To bylo doposud nezávislé a se Sony v minulosti spolupracovalo na řadě úspěšných her jako Resistance, Ratchet & Clank a naposledy akci Marvel’s Spider-Man, z níž se vyklubal celosvětový hit. Do budoucna bude Insomniac Games součástí PlayStation Worldwide Studios a vytvářet hry exkluzivně pro konzole PlayStation.

„Insomniac Games je jedním z nejuznávanějších studií v naší branži. Se studiem jsme si užili spoustu let a jsme nadšeni, že ho můžeme přivítat v naší rodině. Získáním Insomniac Games znovu potvrzujeme svůj závazek přinášet ty nejlepší možné hry, které bude možné nalézt pouze na PlayStationu,“ říká v oznámení Shawn Layden. „Od počátku studia jsme si užili speciální spolupráci s PlayStationem. Jsme nadšeni, že můžeme s našimi dlouholetými partnery podniknout další krok v našem růstu. Těšíme se, až budeme moci našim fanouškům poskytnout nové herní zážitky,“ dodává spoluzakladatel studia Insomniac Games, Ted Price.

Sony dnes zároveň s touto akvizicí oznámila, že hry Marvel’s Spider-Man se prodalo do června letošního roku přes 13.2 milionů kopií.

Po nákupu Insomniac Games tvoří SIE Worldwide Studios 14 studií po celém světě.

UPDATE: Společnost Sony Interactive Entertainment v tiskové zprávě oznámila, že společně se studiem Insomniac Games koupila i plná práva k hrám Sunset Overdrive, Fuse, Song of the Deep, Edge of Nowhere, The Unspoken, Feral Rites, Strangelets a Stormland.

Zdroj: Tisková zpráva

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  8

  Sifu

  7

  Trek to Yomi

  8

  MotoGP 22

  7

  Kirby and the Forgotten Land

  8

  Tiny Tina's Wonderlands

  5

  The Sorrowvirus: A Faceless Short Story