thumbnail

Sony koupila finské studio Housemarque

Martin Šmíd , 29.06.2021 12:20,  72

Společnost Sony před malou chvilkou oznámila, že koupila finské studio Housemarque, které se proslavilo celou řadou úspěšných a hlavně kvalitních her jako Returnal, Super Stardust, and Dead Nation. Stává se tak součástí PlayStation Studios, kam patří další velká studia jako Naughty Dog, Insomniac Games, Sucker Punch Productions nebo Guerrilla Games.

„S potěšením oznamujeme, že se Housemarque připojuje k PlayStation Studios. Toto mimořádně talentované studio s prokazatelnými výsledky a nejlepší hratelností ve své třídě má před sebou zářnou budoucnost a nemůžeme být nadšenější, že můžeme být jeho součástí," říká k akvizici Hermen Hulst, šéf PlayStation Studios.

Vývojáři ze studia Housemarque jsou z akvizice nadšení a těší se, že nyní s podporou Sony budou moci pokračovat ve vytváření jedinečných herních zážitků, zaměřených na hratelnost, ale také experimentovat s novými metodami, jak vyprávět příběh. „Oficiálně rozšiřujeme rodinu PlayStation Studios a zároveň zajišťujeme odkaz nejstaršího herního studia ve Finsku,“ stojí v oznámení vývojářů. „S podporou společnosti SIE a její rodiny studií, která nás podporuje, můžeme konečně ukázat, co všechno Housemarque dokáže vytvořit bez omezení,“ dodávají.

Zdroj: Tisková zpráva

Informace z magazínu Famitsu

 • Rozhovory o možné akvizici byly zahájeny v roce 2020, ale kvůli Returnalu byly nakonec odloženy
 • Studio se do budoucna značně rozroste
 • Další hra bude daleko větší než Retrnal, ale hratelnost bude stále nejdůležitější částí

Poslední hra - Returnal 

Zatím poslední hrou studia Housemarque byla survival roguelike akce Returnal, která si nejprve získala herní novináře a následně zabodovala i u hráčů. „Returnal je skvělá akční hra a obrovské překvapení letošního roku. Studiu Housemarque se vstup do AAA produkce povedl na jedničku a servíruje nám strhující psychologický sci-fi thriller, od něhož se jen těžko odtrhává. Neustále máte nutkání prozkoumávat parádní mimozemský svět, odhalovat jeho tajemství, střetávat se s nebezpečnými protivníky i porážet velké ohromující bosse, abyste konečně zlomili časovou smyčku. A nesmím zapomenout ani na skvělé audiovizuální zpracování nebo chytré využití DualSense gamepadu. Returnal je v současnosti jednou z mála opravdových next-gen her, která tak vypadá i hraje se.“ Naší celou recenzi s hodnocením 9/10 si můžete přečíst kliknutím na následující link

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  6

  Lucky's Tale

  9

  LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

  5

  Chrono Cross: The Radical Dreamers Edition

  8

  Sifu

  5

  Dolmen

  7

  Trek to Yomi