thumbnail

Sony bude vydávat některé multiplayerové hry i na PC

Martin Šmíd , 20.08.2019 21:04,  52

Shawn Layden, šéf Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios, poskytl během posledních hodin několik rozhovorů, které se točily hlavně kolem nákupu studia Insomniac Games. V rozhovoru pro magazín Bloomberg se ale rozpovídal i o first-party hrách obecně. Podle Layden se do budoucna chtějí zaměřovat hodně na to, co umí nejlépe, tedy singleplayerové hry se silným příběhem. Dokud o ně budou mít hráči zájem, není problém pro Sony je vyvíjet. Layden ovšem zmínil, že sem tam chtějí přinést i multiplayerové hry, které by nemusely být exkluzivní pro konzole PlayStation, ale mohly by vyjít i na PC.

Že se tak bude dít, ukazuje už první taková hra, kterou je multiplayerový dungeon crawler ReadySet Heroes od vývojářů ze studia Robot Entertainment. Ta vyjde začátkem října i na PC skrze Epic Games Store - link . Další takovou hrou by mohla být třeba akce Predator Hunting Grounds od vývojářů ze studia IllFonic (Friday the 13th: The Game). Ta je ale zatím oznámena pouze pro PlayStation 4.

Ačkoliv se zřejmě budou některé multiplayerové hry objevovat i na PC, Shawn Layden zároveň dodal, že exkluzivní first-party hry zůstávají důležitou součástí strategie Sony pro PlayStation i do budoucna.

Zdroj: Gematsu

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  9

  Deathloop

  9

  Tales of Arise

  9

  Diablo II: Resurrected

  9

  Death Stranding: Director’s Cut

  9

  Metroid Dread

  7

  NHL 22