thumbnail

Schreier: PS5 launch hry od Sony mají být exkluzivní, s cross-gen vydáním se nepočítá

Martin Šmíd , 06.12.2019 18:09,  131

Respektovaný herní novinář Jason Schreier tento týden přinesl informace o dvou verzích připravované nex-gen konzole Xbox, o čemž jsme vás informovali. V posledním podcastu Kotaku Splitscreen se pak rozpovídal i o konzoli PlayStation 5 od Sony, přesněji first-party nabídce her, které ji doprovodí do obchodů. Schreier nechce zatím prozradit, o jaké hry půjde, údajně o nich hodlá v budoucnu psát, ale řekl, že všechny budou exkluzivní pro konzoli PlayStation 5 a nepočítá se u nich s cross-gen vydáním. Sony tak v tomto bude tlačit pravděpodobně úplně jinou strategii než Microsoft. Ten už potvrdil, že připravované Halo Infinite bude nejen pro konzoli Xbox Scarlett, ale také pro Xbox One a PC. Na druhou stranu tato informace zase tak moc nepřekvapí. Už dříve Jim Ryan ze Sony prohlásil, že cílem budoucí rok je donutit přejít co nejvíce hráčů s konzolí PlayStation 4 na PlayStation 5. A silná nabídka exkluzivních titulů by mohla být klíčem k úspěchu.

Jaké hry to budou, zatím můžeme jen spekulovat, ale většina studií Sony už pracuje nějakou dobu na PlayStation 5 hrách. Hodně se mluví o hardcore akčním RPG Demon’s Souls od studia Bluepoint Games a do launch nabídky by mohl spadnout i druhý Horizon, na němž pracuje studio Guerrilla Games. Těžko říci, jestli by tato hra vyšla hned na launch, ale mohla by patřit mezi první exkluzivní hry, které se na konzoli PlayStation 5 objeví. Více se určitě dozvíme začátkem příštího roku.

Jason Schreier v podcastu dodal, že exkluzivita pro PlayStation 5 se týká jen first-party her od Sony. Assassin’s Creed Kingdom a další od třetích stran mají být cross-gen, takže vyjdou nejen pro PlayStation 5, ale také PlayStation 4.

Zdroj: kotaku

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  8

  Outriders

  10

  It Takes Two

  8

  Oddworld: Soulstorm

  8

  New Pokémon Snap

  8

  Monster Hunter Rise

  8

  MotoGP 21