thumbnail

Remedy je spokojeno s prodeji hry Control, do Xbox Game Passu se zatím nechystá

Martin Šmíd , 06.12.2019 00:24,  27

Koncem léta vyšla velmi povedená akční hra Control od uznávaného studia Remedy. Ačkoliv hra získávala vysoké známky a je nominována na řadu cen, tak prodeje byly spíše vlažné. S nimi jsou ale vývojáři spokojeni, i vzhledem k rozpočtu, který nebyl ve srovnání s jinými hrami tak velký. „Control byl ve vývoji po zhruba tři roky a nestál ani 30 milionů dolarů. Nepotřebujeme tedy dosáhnout na stejná čísla jako jiné hry s daleko většími rozpočty. Ačkoliv tak Control neovládl na začátku žebříčky s prodeji, jsme ve velmi dobré výchozí situaci pro stabilní prodeje,“ říká Tero Virtala, CEO studia Remedy, v rozhovoru pro magazín Gamesindustry.biz.

Hned navíc dodal, že dnes i díky digitální distribuci nejsou počáteční prodeje tak důležité, protože hry se díky ní prodávají po delší dobu. „Control se stále prodává, což je dobře. Navíc plánujeme bezplatný i placený dodatečný obsah, a kvalita je to jediné, co nyní roste. Stále je tam velké množství lidí, kteří Control nehráli,“ dodává. Remedy v současnosti zaměstnává zhruba 250 lidí z 30 různých zemí.

Včera se objevila na internetu informace, že hra Control bude uvolněna ve službě Xbox Game Pass. Tu řekl během streamu na službě Mixer přímo Phil Spencer, šéf Xboxu. Jak se ale ukázalo, zřejmě řekl něco, co neměl, protože vývojáři i herní vydavatel 505 Games tuto informaci popřel s tím, že se nejedná o pravdu. Control se tedy do služby Xbox Game Pass zatím nechystá, ale není vyloučeno, že se tam někdy objeví. Prohlášení Phila Spencera v tomto případě nebylo úplně nejšťastnější.

Zdroj: Gamesindustry.biz

Ke kauze Control a Xbox Game Pass se vyjádřil i insider Tidux. 

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  8

  Bayonetta & Vanquish 10th Anniversary Bundle

  9

  Ori and the Will of the Wisps

  9

  Nioh 2

  8

  DOOM 64

  10

  Dreams

  7

  Zombie Army 4: Dead War