thumbnail

Rainbow Six Siege míří na PlayStation 5 a Xbox Series X, plánuje se cross-play podpora mezi konzolemi

Martin Šmíd , 17.02.2020 08:25,  8

O víkendu Ubisoft oznámil plán vydávat nový obsah do své úspěšné multiplayerové akce Tom Clancy's Rainbow Six Siege i v následujících letech. Zároveň bylo potvrzeno, že se v současnosti pracuje i na verzích hry pro konzole PlayStation 5 a Xbox Series X, které by měly být dostupné letos na podzim. „Přesné datum vám říci nemohu, to je ostatně na Sony a Microsoftu, ale chceme být na těchto platformách od prvního dne,“ říká režisér hry Leroy Athanassof.

Aby se netříštila komunita, hráči na konzoli PlayStation 5 budou moci hrát od prvního dne s hráči na konzoli PlayStation 4 a stejně tak to bude i na konzolích Xbox. Jak ale Leroy Athanassof dodává, co nejdříve by chtěli přidat i podporu pro cross-play mezi konzolemi. V současnosti o tomto diskutují se Sony a Microsoftem, a tak doufá, že tato podpora bude už na startu verze pro next-gen konzole. Zároveň ale řekl, že cross-play mezi konzolemi a PC zřejmě nikdy nebude, protože by hráči na konzolích s gamepadem byli značně u takové hry v nevýhodě proti hráčům na klávesnici a myši. To má samozřejmě pravdu.

No a nakonec Leroy Athanassof vyslovil přání, aby se z Tom Clancy's Rainbow Six Siege stala platforma, v níž bude možné sdílet jeden účet napříč platformami, jako je tomu u Destiny 2 nebo Fortnite. To je ale až budoucnost.

Zdroj: Windows Central

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  8

  Bravely Default 2

  9

  Persona 5 Strikers

  6

  Destruction AllStars

  9

  Control Ultimate Edition

  9

  The Nioh Collection

  9

  Call of the Sea