thumbnail

Představena nová sezóna do Destiny 2 a rozšíření The Witch Queen

Martin Šmíd , 24.08.2021 18:37,  9

Studio Bungie dnes mělo stream ke své akční hře Destiny 2, v níž nastínilo její budoucnost. Převážně se vývojáři věnovali očekávanému velkému rozšíření The Witch Queen, které bude představovat další důležitou velkou kapitolu v příběhu Destiny 2. Dalo by se říci, že dnes startující patnáctá sezóna nazvaná Season of the Lost bude jakýmsi prequelem pro plánované rozšíření.

Zdroj: Tisková zpráva

 • Nová sezóna se bude soustředit na navrátivší se postavu Maru Sov, královnu Awokenů. Nabídne nové aktivity a herní zlepšení. 
 • Dnes bude spuštěn cross-play napříč všemi platformami. Celá komunita Destiny tak bude moci hrát vůbec poprvé všechny aktivity společně. Pokud hrajete na konzoli, budete matchmaking hledat hráče na konzolích PlayStation a Xbox, případně Stadii. Konzolisté budou moci hrát i s PC hráči, pokud je ti pozvou do svých her. Matchmaking mezi konzolemi a PC bude ovšem defaultně vypnutý, hlavně kvůli cheaterům na PC.
 • Sezona bude obsahovat nový exotický quest
 • Nová sezónní exotika - Lorentz Driver
 • 10. září začne znovu víkendový event Trials of Osiris s několika změnami. Navíc vůbec poprvé si ho budou moci zahrát i sóloví hráči. 
 • V competetivních herních režimech není možné emotovat a držet nenabitý meč. 

Rozšíření The Witch Queen

22. února příštího roku se fanoušci mohou těšit na rozšíření The Witch Queen, které přijde s kompletně novou příběhovou kampaní. „Ponořte se do Savathunina trůnního světa a odhalte záhadu, jak ona a její stoupenci ukradli Světlo/Light. Poznejte tajemství výroby nových zbraní a přežijte pravdu v její pavučině lží,“ stojí v popisku. Během kampaně vývojáři odhalí kompletně novou patrolu, která se jmenuje Throne World. Podle popisku jde o zemi plnou korupce i nádhery, která je místem, kde panuje křehká rovnováha moci. Lokace má obsahovat vysoké prastaré paláce, ale i bažiny. Novinkou bude v rozšíření možnost výroby vlastních zbraní s unikátními módy, shadery a kombinacemi statistik. Vývojáři do hry přidají i nový typ zbraně – kopí, s nímž je možné likvidovat nepřátele na krátkou vzdálenost za pomoci různých komb.

 • V rozšíření bude nový typ Hive protivníků - Lucent Brood
 • Savathun, sestra Oryxe (The Taken King), má být tím doposud nejmazanějším a nejsilnějším protivníkem v historii Destiny
 • Po rozšíření The Witch Queen budou následovat ještě dvě velká rozšíření, která zakončí příběh Destiny 2. Minulý rok bylo oznámeno rozšíření Lightfall. Následovat ho bude rozšíření The Final Shape, které bylo oznámeno dnes. Podrobnosti neznáme.
 • V roce 2022 vyjde do Destiny 2 remaster dalšího raidu z Destiny 1
 • Začátkem prosince letošního roku budou vývojáři přidávat každé tři měsíce nový Dungeon nebo raid

Rozšíření bude možné si objednat v Normální i Deluxe edici. Deluxe edice nabídne přístup k Season Passům pro sezóny 16-19, dvěma novým Dungeonům v rámci pátého roku, exotickému SMG, catalystu, ornamentu a exotickému Sparrowu.

Event k 30. výročí studia Bungie

Studio Bungie letos slaví třicet let od svého vzniku. Během své existence nevytvořilo jen Destiny a sérii Halo, ale i řadu dalších skvělých her. Dnes během své prezentace poděkovali vývojáři za obrovskou podporu od herní komunity, která se jim dostala.

V prosinci k oslavám výročí bude spuštěn speciální tématický event, jenž přinese novou aktivitu pro 6 hráčů Dares of Eternity. Zároveň bude možné si zakoupit speciální Destiny 2: the Bungie 30th Anniversary Pack za 25 euro. Ten zahrne:

 • Nový dungeon s pirátskou tématikou
 • Armor set inspirovaný zbraní Thorn
 • Speciální ornamenty a kosmetické doplňky (exotickou loď a sparrow)
 • Návrat ikonického raketometu Gjallarhorn 
 • A další zajímavý obsah, jenž bude teprve upřesněn 

Záznam celé dnešní prezentace

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  5

  Battlefield 2042

  7

  Pokémon Brilliant Diamond & Shining Pearl

  7

  Tom Clancy's Rainbow Six Extraction

  6

  Asterix and Obelix: Slap Them All

  7

  Halo Infinite

  5

  Praey for the Gods