thumbnail

Podle Sony bude nedostatek konzolí PS5 přetrvávat až do příštího roku

Martin Šmíd , 10.05.2021 14:25,  107

Sony před dvěma týdny oznámila, že do konce března prodala 7.8 milionů konzolí PlayStation 5. Jde tak o nejrychleji prodávanou konzoli, jakou zatím vydala. Prodeje ovšem mohly být daleko větší, pokud by se stihlo vyrobit více kusů. To je ale nyní limitováno malou dostupností čipů, na což trpí nejen konzole, ale i komponenty do PC či chytré telefony. Nyní Sony v rozhovoru s analytiky potvrdila, že nedostatek konzolí bude přetrvávat až do příštího roku.

„Nemyslíme si, že letos poklesne poptávka po konzoli PlayStation 5. I kdybychom vyrobili v současném roce mnohem více konzolí, naše nabídka by nebyla schopná poptávku dorovnat," řekl finanční ředitel Sony, Hiroki Totoki. Ten následně uvedl, že v Sony v současnosti zvažuje různá řešení, jak navýšit výrobu konzolí PlayStation 5. Mohlo by dojít k několika hardwarovým úpravám, ale také ke snaze získat další dodavatele hardwarových komponent.

V posledních dnech se objevila spekulace, podle níž hodlá Sony od příštího roku vyrábět konzole PlayStation 5 s čipy od AMD na 6nm procesu, které by měly být levnější, úspornější a hlavně i dostupnější. Oficiálně ovšem zatím nic potvrzeno nebylo, ale rozhodně by to dávalo smysl. Ostatně Sony vždy u svých konzolí postupně přicházela s revizemi i změnou designu. Dá se očekávat, že u PlayStationu 5 tomu nebude jinak.

Zdroj: videogameschronicle.com

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  5

  Hood: Outlaws & Legends

  8

  New Pokémon Snap

  9

  Resident Evil Village

  6

  Biomutant

  9

  Final Fantasy VII Remake Intergrade

  8

  MotoGP 21