thumbnail

Podle Digital Foundry je next-gen verze hry Control fantastická, vychází už zítra

Martin Šmíd , 01.02.2021 19:42,  73

Akční hra Control studia Remedy vyšla v roce 2019 na PC i konzole PlayStation 4 a Xbox One, na nichž měla obrovské problémy s výkonem. Během náročných scén framerate značně klesal, a ačkoliv vývojáři následně přinesli několik updatů a snažili se výkon zlepšit, nikdy se nepodařilo dosáhnout stabilního frameratu. Jak zmiňuje ve svém novém článku Digital Foundry, ve hře Control se toho dělo hodně na pozadí, a proto byla tak náročná. Zmíněna je třeba velmi kvalitní destrukce prostředí, navíc hra i bez hardwarového ray-tracingu používala jeho určitou formu. Už zítra bude hra Control dostupná na konzolích nové generace PlayStation 5 a Xbox Series X/S, takže určitě každého zajímá, jak na nich běží. Digital Foundry nyní přišlo s testem a určitě je dobré slyšet, že tentokrát žádné problémy s výkonem hra nemá a běží velmi dobře. Digital Foundry navíc dodává, že port je přímo fantastický.

Jak určitě víte, hra má na konzolích PlayStation 5 a Xbox Series X dva režimy zobrazení. Ve výkonnostním režimu běží nativně v rozlišení 1440p při 60fps, přičemž podle testu Digital Foundry si hra udržuje 60 snímků po většinu času. Jen v těch nejnáročnějších scénách klesá na o pár snímků, což ale nemá nějaký velký vliv na plynulost. Co se týče druhého režimu zobrazení, tak ten běží v rozlišení 1440p při 30fps, ale s podporou ray-tracingu. Podle Digital Foundry jde o jednou z nejlepších implementací ray-tracingu na konzolích nové generace, ačkoliv několik efektů oproti PC verzi chybí, ale celkově jde o velmi pěknou podívanou. Digital Foundry provedlo i srovnání mezi PS5 verzí a PC verzí, kdy konzolová má odpovídat nižšímu až střednímu nastavení detailů. Zde je vidět, že konzolím bohužel chybí technologie jako DLLS, ale na druhou stranu bez podrobného přezkoumání statického obrazu by si jen hodně málo hráčů všimlo nějakých velkých rozdílů. Na celý test se můžete podívat níže v novince.

Jen připomeneme, že hra Control i s veškerým dodatečným obsahem bude zítra dostupná pro konzole PlayStation 4 a PlayStation 5 v rámci předplatného PlayStation Plus.

Zdroj: eurogamer.net

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  8

  Sniper Ghost Warrior Contracts 2

  8

  F1 2021

  8

  Chivalry 2

  5

  Olympic Games Tokyo 2020: The Official Video Game

  9

  Guilty Gear -Strive-

  5

  Alex Kidd in Miracle World DX