thumbnail

Počet předplatitelů Xbox Game Pass nerostl letos tak rychle, jak Microsoft očekával

Martin Šmíd , 20.10.2021 10:56,  142

Začátkem letošního roku Microsoft oznámil, že jeho předplatné Xbox Game Pass už má 18 milionů hráčů přičemž očekává, že se počet předplatitelů v následujících měsících ještě zvedne. Od té doby jsme tu neměli žádná aktualizovaná čísla, ale třeba Jez Corden z webu Windows Central v dubnu řekl, že má služba Xbox Game Pass dle jeho informací už více než 23 milionů předplatitelů, Strauss Zelnick, šéf Take-Two Interactive, pak dokonce v jednom z podcastů mluvil o 30 milionech. Ve stejném podcastu byl přítomen i Phil Spencer, šéf Xboxu, který ho hned opravil a dodal, že oficiální číslo je těch 18 milionů.

Ukazuje se, že udělal dobře, protože obě čísla byla dost optimistická a nezakládala se na skutečnosti. Microsoft totiž nyní zveřejnil finanční zprávu před výročním zasedáním akcionářů, které proběhne příští měsíc, kde je i zmínka o službě Xbox Game Pass. Počet jejich předplatitelů narostl oproti minulému roku o 37%, což ale je zřejmě pro Microsoft lehkým zklamáním, protože cílem bylo na navýšení o 48%. Renomovaný analytik Daniel Ahmad i díky těmto novým údajům mohl odhadnout, že službu Xbox Game Pass si předplatilo do konce června nějakých 20 milionů hráčů. To je samozřejmě nižší číslo, než jaké uvedl Jez Corden nebo Strauss Zelnick.

Microsoft ale pořád může být optimistický, protože brzy vyjdou hry Forza Horizon 5 a Halo Infinite, které budou od prvního dne v nabídce Xbox Game Pass, a dá se předpokládat, že přilákají nové předplatitele. Navíc je třeba také zmínit, že zatímco letos zřejmě nedokáže Microsoft v počtu předplatitelů naplnit své cíle, v minulém roce je značně překonal. Za rok 2020 očekával nárůst o 71% a nakonec to bylo 85%. Letos se získávání nových předplatitelů zpomalilo.

Zdroj: wccftech.com

 
 
 

KOMENTÁŘE

    Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
     
    5

    Project Zero: Maiden of Black Water

    7

    Sherlock Holmes: Chapter One

    7

    Halo Infinite

    10

    Forza Horizon 5

    8

    Crysis Remastered Trilogy

    8

    Marvel’s Guardians of the Galaxy