thumbnail

PlayStation slaví 25. výročí

Martin Šmíd , 02.12.2019 16:42,  59

Společnost Sony Interactive Entertainment dnes připomněla, že značka PlayStation oslaví zítra už 25. výročí. První konzole totiž vyšla 3. prosince roku 1994 v Japonsku, přičemž se jí a první den prodalo přes 100 tisíc kusů, což odstartovalo následně obrovský celosvětový úspěch. „Ken Kutaragi začínal se svým týmem ve skromných podmínkách v rámci Sony, ale následně přišel s vizí videoher jako forma zábavy, kterou si mohou užít naprosto všichni. PlayStation vždy nabídl zážitky nad rámec toho, co bylo možné si představit s domácí konzolí. Od samotného začátku jsme vývojářům poskytli nástroje a technologie pro vytváření krásných a rozlehlých světů, či pro možnost experimentovat s novými nápady. Tento přístupů vedl k rozmanitým hrám, pro které je PlayStation znám," říká Jim Ryan, šéf Sony Interactive Entertainment.

„Když jsem pomáhal s uvedením konzole PlayStation v Evropě, vzpomínám si, že jsme museli s mnoha věcmi začít od nuly, od najímání zaměstnanců po objednávání nábytku. Tehdy jsme se zaměřovali hlavně na zásobování, aby si hráč v Polsku mohl připadat, že je součástí komunity PlayStation, stejně jako hráč v UK nebo v Japonsku. Naše podnikání se od té doby rozrostlo, ale zaměření na komunitu je důležitější než kdy jindy,“ dodává s tím, že děkuje všem fanouškům za velkou podporu a už se těší, až bude s nimi moci sdílet to, co v současnosti připravují.

Sony oznámila, že tento týden bude v rámci oslav pořádat různé akce a má i několik překvapení pro hráče, více podrobností ale v současnosti nemáme. Vše důležité se máme dozvědět skrze sociální sítě. Pokud ale bude něco důležitého oznámeno, dáme vám pochopitelně vědět.

Zdroj: Tisková zpráva

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  5

  Golem

  8

  Pokémon: Sword/Shield

  8

  Arise: A Simple Story

  6

  Shenmue III

  7

  Sniper Ghost Warrior Contracts