thumbnail

Phil Spencer si rýpnul do Sony za její strategii vydávat hry na PC se zpožděním

Martin Šmíd , 10.06.2021 16:50,  82

Dnes jsme se dozvěděli spoustu nových informací o plánech Microsoftu pro Xbox, Xbox Game Pass nebo cloudovou službu. Phil Spencer poskytl rozhovor serveru GamesIndustry, v němž zdůraznil, že Xbox je v současnosti jediný, kdo hry přináší ve stejný den pro PC, Xbox a cloud, čímž si i trochu rýpnul do Sony.

„Podstatné je, že jednoduše vydáváme více kvalitních her pro více lidí než jiné společnosti. V rámci celého ekosystému Xboxu nyní oslovujeme stovky milionů lidí každý měsíc a náš celkový trh bude růst, zatímco ostatní jsou relativně statičtí. S tím, jak ekosystém Xboxu roste, co do obsahu i celkové velikosti, stává se cennějším jak pro hráče, tak pro naše partnery. V současné době jsme jedinou platformou, která dodává hry na konzole, PC a cloud současně. Ostatní přinášejí konzolové hry na PC až po letech a nejenže nutí lidi kupovat si jejich hardware, ale pak jim za hraní na PC účtují další poplatek. A samozřejmě, všechny naše hry jsou v naší předplacené službě od prvního dne, včetně plného cross-platformního přístupu,“ řekl.

Hermen Hulst, šéf PlayStation Studios, nedávno řekl, že stále jsou na začátku s plánováním vydávat hry pro PC, s nimiž chtějí oslovit další hráče. Zdůraznil zároveň, že konzole PlayStation budou pro Sony vždy hlavní a tím nejlepším místem pro hraní first-party her.

Zdroj: gamesindustry.biz

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  10

  Ratchet & Clank: Rift Apart

  9

  Subnautica: Below Zero

  8

  Sniper Ghost Warrior Contracts 2

  3

  Necromunda: Hired Gun

  5

  Hood: Outlaws & Legends

  6

  Biomutant