thumbnail

Pete Hines: Nezajdu tak daleko a neřeknu, že jsme skončili s vydáváním her na PlayStation

Martin Šmíd , 30.08.2021 20:26,  208

Když Microsoft oznámil nákup společnosti ZeniMax Media, čímž získal pod sebe i Bethesdu s celou řadou oblíbených herních značek i uznávaných herních studií, byl to obrovský šok. Phil Spencer začátkem letošního roku pak oznámil, že Bethesdu získali hlavně kvůli exkluzivitě, ačkoliv si je vědom toho, že řada her je oblíbených i na PlayStationu a neznamená to, že je najednou opustí a nebudou dělat, že neexistují. Že budou existovat exkluzivní hry od Bethesdy pro Xbox pak bylo ukázáno na E3, kdy byla potvrzena exkluzivita pro Starfield a RedFall.

Pete Hines od Bethesdy a Aaron Greenberg z Xboxu během speciálního Gamescom panelu diskutovali o budoucnosti a došlo i na onu exkluzivitu. Hines hned řekl, že v současnosti nemá tu správnou odpověď pro fanoušky na PlayStationu. „Nevím, jak to říci tak, aby to... Já nevím. Nemám odpověď. Neexistuje. Není to tak, že bych ji znal a nechtěl vám ji říci. Nevím. Existují značky Xboxu, které jsou dostupné na jiných platformách. Myslím, že je důležité to vzít na vědomí. Minecraft nepřestal existovat na jiných platformách, když Xbox koupil studio Mojang. Je to hra, dostupná na všech platformách. Nebude to tak, že řekneme: promiňte, už si nic nezahrajete na PlayStationu od Bethesdy. Budou ale hry, které na PlayStationu nebudou. Starfield byl oznámen jako hra exkluzivní pro Xbox. Nevím, jestli bych zašel tak daleko, abych řekl, že jsme s vydáváním her na PlayStationu skončili. Znovu ale zopakuji, že na to nemám nyní odpověď," říká Hines.

Aaron Greenberg se odmítl vyjádřit, aby nebyl zase špatně pochopen, jak se to několikrát stalo. „Chci být nyní opatrný. Vím, že je to otázka, která lidi zajímá. Je to pro nás dost ošemetné, protože, upřímně řečeno, na internetu se z toho hned může stát senzace,“ říká. Greenberg pak ještě dodal, že Microsoft k akvizici Bethesdy vedla snaha posílit portfolio first-party her s cílem poskytnout hráčům na Xboxu co nejlepší zážitek. Připustil ovšem, že zvažují, jakým způsobem dohoda ovlivní hráče na ostatních platformách. Zdá se, že v tomto ještě nemají v Microsoftu úplně jasno.

Zdroj: Tisková zpráva

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  5

  Chrono Cross: The Radical Dreamers Edition

  9

  LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

  8

  Sifu

  7

  Nintendo Switch Sports

  7

  Trek to Yomi

  8

  Tiny Tina's Wonderlands