thumbnail

Oznámena fantasy akční RPG hra The Wayward Realms od tvůrců série The Elder Scrolls

Martin Šmíd , 03.08.2021 16:20,  8

Před zhruba dvěma lety bylo založeno nové nezávislé studio OnceLost Games, za nímž stojí veterány videoherního průmyslu Ted Peterson a Julian LeFay. Oba dva stály za zrodem legendární série The Elder Scrolls a vedli vývoj prvních dvou dílů - Arena a Daggerfall. Dnes bylo oznámeno, že ve svém novém studiu pracují na velkém ambiciózním fantasy akčním RPGčku The Wayward Realms, s nímž chtějí redefinovat žánr.

Hra se má odehrávat ve světě Archipelago, jenž má být dle tiskové zprávy obrovský, přičemž se má skládat ze stovek velkých ostrovů, na nichž budou husté lesy, vyprahlé pouště, obrovská města se stovkami NPC postav nebo nebezpečné bažiny. Co ostrov, to originál s jedinečnou atmosférou, prostředím i přírodními jevy, které mohou mít vliv na hratelnost. Svět hry je sužován válkou a vývojáři chtějí vyprávět propracovaný příběh. Na druhou stranu má být přímo na hráči, jakým směrem se vydá, ať už jde o výběr postavy, třídy i třeba strany konfliktu.

Vývojáři upozorňují, že vývoj je stále na začátku. Vydaný trailer ukazuje některé assety a byl postaven na moderním Unreal Engine 5. Hra je v současnosti potvrzena pouze pro PC, ale vývojáři jedním dechem dodávají, že mají v plánu přinést i konzolové verze. Ty ale potvrdí až později, jak se bude blížit datum vydání.

Zdroj: Tisková zpráva

 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  7

  Aliens: Fireteam Elite

  8

  F1 2021

  8

  The Legend of Zelda: Skyward Sword HD

  6

  King’s Bounty II

  8

  Tribes of Midgard

  8

  WRC 10