thumbnail

Objevují se první ohlasy na akční hru Battlefield 2042, ukázka z režimu Hazard Zone

Martin Šmíd , 11.11.2021 14:47,  34

Vybraní herní novináři si mohli v posledních dnech zahrát PC verzi očekávané akční hry Battlefield 2042 studia DICE a EA, takže se objevují první dojmy. Většině novinářů se líbil Battlefield Portal, díky němuž je možné si nastavit vlastní hru a zahrát si tak i oblíbené mapy z předchozích dílů. Magazín Game Informer si ovšem všiml řady technických nedostatků. Většinou jde o menší bugy, ale občas se objevila i větší chyba, která má vliv na samotnou hratelnost. Třeba u pušek má často docházet k chybě, kdy není možné u nich využít přiblížení poté, co je použit sekundární gadget. Také se sem tam stávalo, že nebylo možné oživit padlého kolegu v režimu Hazard Zone, což několikrát zapříčinilo prohru.

Magazín Polygon pak měl problém s velikostí některých map. „Jedním z problémů rozsáhlých map hry Battlefield 2042, které jsou mnohem větší než jejich protějšky z dřívějších her, je to, že jejich pěší překonání může trvat příliš dlouho. V několika zápasech Conquestu, zejména na pouštní mapě Hourglass, jsem měl pocit, jako bych hrál battle royale hru. Sledoval jsem vzdálené výbuchy i střelbu, a když jsem se tam dostal, zjistil jsem, že se akce přesunula zase jinam," napsal redaktor Polygonu. Gamespot se pak nemohl rozhodnout, jestli bylo dobré do hry začlenit specialisty. Podle dojmů se někteří na řadu map nehodí, navíc se nejčastěji hraje za Paika, který umí vidět na malou chvíli skrze zdi.

Zatím jsme zmínili jen kritiku, ale celkově se hra Battlefield 2042 líbí a má v současnosti průměr 81% na Metacritics. „Battlefield 2042 působí jako hra vytvořená speciálně pro fanoušky Battlefieldu. Hra více hráčů je rychlá a chaotická, a i když nové režimy jako Hazard Zone a Portal působí rozporuplně, poskytují vynikající základ, na kterém může hra stavět,“ napsal třeba magazín Attack of the Fanboy, který udělil 8/10. Magazín EGM zase udělil 10/10. Recenzent si hru užil a stále se od ní nemůže odtrhnout. Nejmenší známku dal zatím Stevivor, který udělil 4,5/10. Redaktor tohoto magazínu byl sice ohromen z vizuální stránky, ale přišlo mu, že hratelnost není tak zábavná, navíc dodal, že hra trpí řadou technických problémů a herní režimy nejsou vybalancované. Také se mu nelíbila rozloha některých map, která je ke škodě.

Zdroj: IGN

Ukázka z režimu Hazard Zone

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  7

  Chorus

  4

  Serious Sam 4

  7

  Chernobylite

  5

  Battlefield 2042

  7

  Pokémon Brilliant Diamond & Shining Pearl

  5

  Praey for the Gods