thumbnail

Nový model konzole PlayStation 5 má upravený chladič

Martin Šmíd , 30.08.2021 11:03,  131

Před několika týdny se začal v Japonsku a Austrálii prodávat nový model konzole PlayStation 5, který je o 300 gramů lehčí jak ten původní z konce minulého roku. Zatím se moc nevědělo, proč tomu tak je. Nyní se k novému modelu dostal YouTuber Austin Evans, jenž odhalil, že nový model má aktualizovaný design ventilátorů, ale také samotného chladiče/heatsinku, který odvádí teplo z CPU, GPU a čipové sady. Nový je o něco menší, což může být kvůli poznatkům inženýrského týmu Sony, který má za sebou další rok testování a získávání dat, ale také kvůli snaze ušetřit. Ostatně cena mědi se během pandemie znatelně zvedla.

Server VGC na video zareagoval a jeho redaktor dodal, že menší chladič nemusí znamenat, že by konzole byla najednou hůře chlazena, a tím mohlo docházet k větší poruchovosti. Sám Austin Evans udělal jen menší test, kdy změřil teplotu vzduchu, který je vyfukován z otvorů konzole. Ten byl o 3 stupně teplejší než u launch verze konzole PlayStation 5. To ve výsledku nic ale neznamená, protože nové chlazení může být jen efektivnější. Když lépe chladí, může vypouštět teplejší vzduch a CPU a další součástí konzole mohou mít stejnou nebo i nižší teplotu. Jestli tomu tak ale je, musíme počkat na nějaké kvalitnější testy. Ty v současnosti k dispozici nejsou. Zatím ale nic nenasvědčuje tomu, že by nový model konzole PlayStation 5 měl být horší než ten původní. Austin Evans sice nový model nazval downgradem, ale neprovedl žádné pořádné testy, aby své tvrzení opřel o data. Jeho tvrzení je tak minimálně hodně diskutabilní.

Na závěr jen doplníme, že v příštím roce hodlá Sony vydat další upravený model konzole, který bude využívat 6nm CPU od AMD. Termín zatím stanoven nebyl.

Zdroj: videogameschronicle.com

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  6

  King’s Bounty II

  8

  Insurgency: Sandstorm

  7

  Life is Strange: True Colors

  8

  Alan Wake Remastered

  7

  Tormented Souls

  7

  World War Z: Aftermath